Žurnāls "Vecākiem"

Žurnāla VECĀKIEM jaunajā numurā lasiet:

Ja bērnam dara pāri. Uzvediba.lv vebināru ciklā par vardarbīgu un agresīvu rīcību, pirmajā no tiem varēja uzzināt, kā būtu jāreaģē pieaugušajiem, ja bērnam dara pāri, kādi ir pirmie palīgā lūgšanas signāli, kurus nedrīkst ignorēt. Vecākiem un pedagogiem ir jāpievērš uzmanība tajā brīdī, ja bērni izsaka tādus apgalvojumus kā: draudzenes mani aprunā aiz muguras; man neiet mācībās; skolotājai ir mīluļi; viņa zog manas idejas; man liekas, ka man ir depresija; man nekas nesanāk; citi ir labāki par mani tie ir pirmie signāli, kas netieši aicina palīdzēt. Bieži šīs frāzes šķiet sadzīviskas un nepievēršam pilnīgi nekādu uzmanību, bet jāņem vērā, ka ļoti reti bērns atklās un tieši pateiks: “Man dara pāri, pret mani notiek mobings, par mani ņirgājas.”

Jēgpilna strīdēšanās. Svarīgi ir mēģināt atcerēties, ka strīda mērķim vajadzētu būt izzināt un izprast otra pozīciju nevis panākt sava viedokļa uzvaru. Pat tad, ja emocijas ir noplakušas un nav vairs tik saasinātas, svarīgi ir atgriezties pie situācijas apspriešanas nevis izlikties, ka nekādas sarunas nav bijis. Kad emocijas ir norimušas ir vieglāk ieraudzīt situācijas “sausos” faktus un skaidrāk saskatīt konflikta būtību. Stāsta Kristīne Kreile, gešstaltterapeite, attiecību koučs.

Pusaudži un paškaitējums. Pusaudžu resursa centra speciālisti ikdienas darbā sastopas ar pusaudžiem, kuri dara sev pāri. Jēdzienu “paškaitējums” lieto, lai aprakstītu virkni lietu, ko pusaudži apzināti un parasti slēpti nodara savam ķermenim. Lielākā daļa paškaitējumu tiek darīti slepenībā ilgu laiku, tāpēc jauniešiem var būt ļoti grūti atrast pietiekami daudz drosmes, lai lūgtu palīdzību.

[Ne] pieauguši vecāki un [ne] izauguši bērni. Daudzas pārliecības, kuras ir mūsos par to, kā būtu jābūt/jārīkojas/jādzīvo mēdz tikt pielāgotas vai tieši pretstatītas tam, kādas tās bija vecākam, kura uzmanību, mīlestību un atzinību mēs vienmēr ilgojāmies saņemt. Stāsta Kristīne Kreile, gešstaltterapeite, attiecību koučs.

Pašsabotāža: rīkojos pret sevi, kaut arī to negribu. Kā tas izpaužas? Pašsabotāža ir vairāk vai mazāk apzinātas vai neapzinātas domas un darbības, kas traucē realizēt vēlamo, traucē ceļā uz panākumiem, labāku fizisko un psihisko veselību, attiecību veidošanu. Stāsta Inese Elsiņa, psiholoģe, KBT psihoterapeite.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024