Žurnāls "Vecākiem"

Žurnāla VECĀKIEM jaunajā numurā lasiet:

Kas jāprot beidzot pirmsskolu?
Vai bērnam jāprot lasīt, rakstīt un rēķināt, beidzot pirmsskolu? Šāds jautājums ir aktuāls gan daudziem vecākiem, kuru bērni uzsāks savas pirmās skolas gaitas, gan pirmsskolu skolotājiem. Kas tad bērniem ir jāprot, beidzot pirmsskolu, valodu un matemātikas mācību jomās? Kur beidzas pirmsskolas skolotāju atbildība, un kādas valodas prasmes apgūst 1. klasē? Kāda loma un atbildība ir vecākiem?

Vai bērnudārzniekiem ir nepieciešams vasaras brīvlaiks? Pirmsskola - izglītības iestāde, šķiet pašsaprotami, ka ir vasaras brīvlaiks, bet rēķinoties ar bērnu vecumu un vecāku darba laiku, ne vienmēr atvaļinājums, turklāt garš, ir iespējams vasaras periodā. Vienlaikus, ir vairāki faktori, kāpēc pirmsskolas vecuma bērniem ir ieteicams turpināt apmeklēt bērnudārzu arī vasarā – tas palīdz saglabāt ierasto režīmu, turpināt komunikāciju ar vienaudžiem un radoši pavadīt laiku, neatkarīgi no laikapstākļiem.

Iedomājies sevi bērna vietā! Uzdevumi visai ģimenei.

Kas iespaido un kā uzlabot pusaudžu mentālo veselību. Pusaudžu resursu centrs (PRC) savu darbību sācis pirms pieciem gadiem un šajā laikā psiholoģiskā palīdzība sniegta 8555 pusaudžiem, patlaban rindā pie speciālistiem gaida 572 bērni, kuru vidējais vecums ir 14 gadi. PRC veikti pētījumi par klientu aktuālajām grūtībām un apzinātas tendences, bet paneļdiskusijā par pusaudžu mentālo veselību eksperti un politikas plānotāji atzīst, ka joprojām skolas vidē ir diezgan liels palīdzības vakuums, bet valsts līmenī trūkst vienota redzējuma, kā koordinēt resursus.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

21.02.2024

Pirmsskolā

29.01.2024

Izglītība un Kultūra

31.01.2024

Normatīvie akti

18.01.2024