Cenšas visus uzklausīt un nebūt vienaldzīgs

26.08.2020

Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais amatā stājās pirms trim gadiem un uzmanību izpelnījies kā jaunākais skolas vadītājs Latvijā. Nesen viņam apritēja 29 gadi. Kas motivē būt par skolas direktoru un šķiet interesants šajā profesijā? K. Zaļais atzīst, ka, nenoliedzami, tas ir cēls darbs. „Pirms tam vadīju un biju iesaistīts dažādos projektos, finansiāli varbūt ieguvu pat vairāk, bet tādu emocionālo gandarījumu, kādu izjūtu darbā skolā, salīdzinoši citur nav izdevies noķert,” secina direktors.

Uz jautājumu, kā viņš veido savu komandu, ko vērtē skolotājos, K. Zaļais atklāj, ka meklē ne tikai domubiedrus, bet vēlas viņu acīs redzēt dzirkstelīti, lai viņu aizrautību un degsmi pamanītu gan kolēģi, gan bērni, jo visu citu var iemācīties.

„Katrs skolotājs savā ziņā ir arī vadītājs, jo vada mācību procesu klasē, un man tas, protams, ir izaicinājums apvienot šādu kolektīvu, tādēļ svarīgi, ja ir kopīgs mērķis un vērtības. Cenšos uzklausīt ikviena viedokli, izvērtēt. Nesen visi kopā spriedām par uzvedības sistēmas ieviešanu no 4. līdz 6. klasei. Dažos jautājumos domas atšķīrās, bet katrs savu viedokli argumentēja, kāpēc kaut kas šķiet svarīgi, pēc tam demokrātiski balsojām. Manuprāt, rezultāts izdevās, jo saņemam pozitīvas atsauksmes arī no vecākiem un novērtē skolotāji. Nepieņemu vienpersoniskus lēmumus, bet lietas izrunājam pedagoģiskās padomes sēdēs, sapulcēs, kā arī nosūtu dokumentus, kurus visi var izlasīt, uzrakstīt komentārus,” par savu darba stilu stāsta K. Zaļais.

Raksta pilnā versija pieejama abonētājiem. Lai piekļūtu rakstu arhīvam, aicinām abonēt kādu no izglītības e-izdevumiem vai izdevumu komplektu. Abonements nodrošinās pieeju visiem žurnālu numuriem, kurus var lasīt un drukāt kā arī neierobežotu pieeju rakstu arhīvam un metodiskajiem materiāliem.

Abonēšanas anketa

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 1. EUR 0.00

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?