100 topošie skolotāji sākuši dalību projektā "Mācītspēks"

21.07.2020

100 studenti ir sākuši dalību projektā "Mācītspēks", lai divu gadu laikā iegūtu skolotāja kvalifikāciju,  informēja projekta pārstāve Jurita Krūma.

Viņa skaidroja, ka jaunā skolotāju projekta "Mācītspēks" dalībnieki ir sākuši dalību projektā ar pirmo soli pretī skolotāja profesijai - vasaras mācībām, kas no 20.jūlija līdz 31.jūlijam noritēs Jelgavas Tehnikumā.

Divu nedēļu laikā, pieredzējušu mācībspēku vadībā topošie skolotāji apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai jau septembrī paralēli studijām uzsāktu darbu skolā, klāstīja Krūma.

Projektā "Mācītspēks" pirmo reizi Latvijas skolotāju izglītības vēsturē tiks īstenota darba vidē balstīta pieeja studijām. Kopumā projekts ilgs divus gadus, un jau pirmajā gadā projekta dalībnieki uzsāks atalgotu darbu kādā no Latvijas skolām un paralēli iegūs skolotāja kvalifikāciju, studējot Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē, atgādināja projekta pārstāve.

Viņa informēja, ka darba vidē balstītās studijas paredz, ka paralēli studiju procesam katrs no dalībniekiem strādās skolā, pilnā apmērā veicot visus skolotāja profesijā noteiktos amata pienākumus. Vasaras mācību studiju plānojums ietver ievadu skolotāja profesijas kompetencēs - projekta dalībnieki apgūs pamatprasmes un praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas katra dalībnieka pārstāvētās jomas mācību metodikā, klasvadības pamatprincipos un citas pamatzināšanas, lai jau 2020.gada 1.septembrī uzsāktu darbu skolā.

Kopumā projektā dalībniekiem piesaistītās skolas aptver 28 Latvijas pašvaldības un 11 lielās pilsētas,informēja Krūma. Uzsākot dalību projektā, 63 topošie skolotāji strādās Rīgas reģiona skolā, 18 dalībnieki - Kurzemē, septiņi - Vidzemē un pa sešiem dalībniekiem Latgalē un Zemgalē.

Visvairāk jeb 35 projekta dalībnieki skolās nonāks kā valodu priekšmeta skolotāji, 17 - kā dabaszinātņu un tik pat daudzi kā matemātikas skolotāji. 31 projekta dalībnieks mācīs tādus priekšmetu grupas kā tehnoloģijas, kultūra un māksla, veselība un fiziskās aktivitātes un citus priekšmetus.

Nodibinājuma "Iespējamā misija" dalībnieku atlases vadītāja Inese Saldābola ir uzsvērusi, ka starp 100 projektā apstiprinātajiem dalībniekiem lielākā daļa eso tādi, kas par skolotāja profesiju domājuši jau ilgāku laiku - kādam tā reiz palikusi kā otrā prioritāte, izvēloties pirmās studijas, kāds savā pieredzē strādājis ar bērniem neformālajā izglītībā un sapratis, ka vēlas dot savu pienesumu daudz lielākā apjomā.

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnālam

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?