Apstiprināts finansējuma sadalījums pašvaldībām pedagogu darba samaksai no septembra līdz decembrim

05.10.2021

5. oktobrī Ministru kabinetā apstiprināja finansējuma sadalījumu pašvaldībām, atbilstoši pašvaldību administratīvajām teritorijām, pedagogu darba samaksai no septembra līdz decembrim.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkojuma projekti par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām un par apropriācijas pārdali paredz finansējuma mērķdotācijām sadali pa pašvaldībām 2021.gada septembrim līdz decembrim, kas veikta, pamatojoties uz izglītības iestāžu sniegto informāciju par izglītojamo skaitu šī gada 1.septembrī.

Finansējuma apmērs līdz šim nebija sadalīts pa pašvaldībām, taču tas bija apstiprināts vienā summā. 

IZM skaidroja, ka finansējuma apmērs mērķdotācijām pašvaldībām 2021.gadam ir 405 086 146 eiro. No tiem 308 275 128 eiro paredzēti kā pašvaldību visu izglītību iestāžu programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

No kopējās summas 54 904 339 eiro veltīti pašvaldību speciālo pirmsskolas izglītības grupu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, speciālajām izglītības iestādēm, kas nodrošina internāta pakalpojumus, kā arī 40 931 046 eiro pašvaldību izglītības iestādēs bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumos par pedagogu darba samaksu noteikto, ka sākot ar šī gada 1.septembri pedagogu zemākā mēneša darba alga ir 830 eiro un pirmsskolas pedagogu zemākā mēneša darba alga ir 872 eiro, ministrija veica aprēķinus finansējuma sadalījumam, ņemot vērā aktuālo izglītojamo skaitu 2021.gada 1.septembrī.

Jau ziņots, ka no 1.septembra vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme tiks paaugstināta līdz 830 eiro, bet pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem zemākās darba algas likme pieaugs līdz 872 eiro.

Ministru kabinets jūlija sākumā lēma, ka no septembra vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme tiks paaugstināta no 790 eiro uz 830 eiro, kas ir par 5,1% vairāk nekā iepriekš.

Savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem zemākās darba algas likme tiek paaugstināta par 10,4%, paredzot, ka atalgojums pieaugs no 790 eiro līdz 872 eiro.

LETA informācija

Komentēt:

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)