Interesantas latviešu valodas spēles un uzdevumi

11.06.2020

Spēlējot Latviešu valodas aģentūras izstrādātās spēles, vasaras brīvlaikā var apvienot azartisku atpūtu ar jēgpilnu mācīšanos. Iesakām piecas populāras spēles un piedāvājam dažas idejas, kā spēļu spēlēšanu pārvērst konkrētā uzdevumā vai konkursā. Spēles piemērotas 6–15 gadus veciem skolēniem.

 1. VĀRDIŅŠ, VĀRDIŅŠ, TEIKUMIŅŠ! https://maciunmacies.valoda.lv/7-11

 • Spēlē spēli un atrodi attēlu, kurā redzams visvairāk cilvēku! Uzraksti, kāds teikums pie attēla veidojas spēles pirmajā līmenī!
 • Izvēlies vienu teikumu no spēles! Papildini to ar vārdiem tā, lai veidojas pēc iespējas garāks teikums!
 • Spēlē ir daudz attēlu, vienā no tiem redzama vecmāmiņa ar mazmeitiņu. Noskaidro, kā sauc vecmāmiņu un mazmeitiņu, zinot, ka vecmāmiņai vārda diena ir 17. augustā, bet mazmeitiņai – 29. janvārī!

2. VALODIŅA! https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6

• Izvēlies vienu spēles tēmu, izpildi visus uzdevumus un iegūsti diplomu!

 •  Izraksti katras tēmas pirmajā uzdevumā ietvertos vārdus – katru uz savas lapiņas! Pāros vai komandās spēlējiet Mēmo šovu!
 •  Izvēlies tēmu, kas nav iekļauta spēlē Valodiņa, piemēram, Mūsu nometne! Izveido trīs uzdevumus izvēlētajai tēmai! Mainieties ar uzdevumiem un izpildiet tos.

3.      MĀCIES PATS! https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6

 • Skaiti un atrodi 26., 1., 29., 18. un 7. latviešu alfabēta burtu. Kāds vārds veidojas? Izpildi uzdevumu pie katra no nosauktajiem burtiem un vēro uzmanīgi attēlus! Katra burta uzdevumu attēlos atrodi vienu lietu, kas ir dzeltena! Izraksti dzeltenās lietas!

• Papildini ābecē dotos vārdus ar saviem piemēriem! Katram burtam izdomā vismaz vēl vienu vārdu!

• Izpildi uzdevumus, kas ar tava vārda pirmo burtu ir ietverti ābecē Mācies pats!, izveido trīs uzdevumus par sevi un lūdz tos izpildīt citiem!

4.      ATRODI VĀRDUS! https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6

 • Izaicini kādu uz sacensību – kurš vārdus atrod ātrāk?
 •  Izspēlē spēli Atrodi vārdus! un izveido burtu režģi par tematiem Mana ģimene, Mani draugi, Mana pilsēta u. c.! Lūdz vecākiem, brālim, māsai vai draugiem tevis veidotajā burtu režģī atrast vārdus!
 •  Izveido vārdnīcu no spēlē ietvertajiem vārdiem; uzraksti pasaku, ietverot kādā tēmā dotos vārdus; veido mīklas par spēlē ietvertajiem vārdiem.

5.      ŠIFRĒTI TEKSTI! https://maciunmacies.valoda.lv/12-15

 •  No šifrētajiem tekstiem izvēlies tekstu par sev tuvāko pilsētu, atšifrē to! Izmanto šifra atslēgu ierosmei un papildini tekstu ar trim teikumiem!
 •  Izlasi tekstu par kādu pilsētu un veido krustvārdu mīklu vai testu! Lūdz to izpildīt citiem!
 •  Izdomā savu šifra atslēgu vai izmanto kādu no ieteiktajām, veido šifrētu tekstu par savu ģimeni, skolu, pilsētu! Lūdz to atšifrēt citiem!

Vairāk spēļu, materiālu meklē www.valoda.lv  sadaļā Māci un mācies latviešu valodu!

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

08.05.2020 11:41

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Digitalizēti jau 54% no jaunā, pirmskolām paredzētā mācību satura un metodiskajiem… https://t.co/dzK2EYCZBI

07.05.2020 12:11

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - VISC sola skolēniem labvēlīgākus eksāmenu vērtēšanas kritērijus https://t.co/8ODkwRhJdO via @SkolasVards

07.05.2020 11:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - 7. maijā sākas vērienīgākais eksāmens Latvijā - Eiropas eksāmens https://t.co/pMQn5BCdOj via @SkolasVards

23.04.2020 14:07

@SkolasVards: Attālinātās mācības – no „labi” uz „vēl labāk”. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Sākumskolas skolotāju viedokļi par televīzijas mācību stundām. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Iznācis "Izglītība un Kultūra" jaunais numurs. https://t.co/PgpDyYlLvi https://t.co/TnuyAlSnTF

20.04.2020 19:58

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Līdz Jāņiem skolās sola skaidrību par padziļināto kursu piedāvājumu 10.klašu sko… https://t.co/YD1yL1BwA4

20.04.2020 19:52

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - LIZDA iebilst iecerei šogad 9.klašu skolēniem rīkot valsts pārbaudes darbus… https://t.co/jAGJqu1fkE

12.04.2020 21:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās… https://t.co/8VX4pQz11E

06.04.2020 19:43

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Izglītojošo kanālu "Tava klase" tiešsaistē pirmajā dienā skatījuši vairāk nekā 5… https://t.co/zjqrfJfOkO