Interešu izglītības un sporta nodarbību ierobežojumi ir tapuši, lai nodrošinātu grupu nekrustošanos

15.10.2020

Valdības 13. oktobrī noteiktie ierobežojumi interešu izglītībā un sportā ir tapuši, lai noteiktu, ka uz šīm trīs nedēļām tiek izslēgta atsevišķu grupu krustošanās, 15. oktobrī preses konferencē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Ministre atgādināja, ka visi ierobežojumi balstās uz Veselības ministrijas norādījumu, ka atsevišķas mājsaimniecības kā vienas klases vai grupas audzēkņi, vai kolēģi vienā darbavietā ir uzskatāmi par vienu kopumu, un no drošības pasākumiem nav nepieciešams ievērot prasību masku nēsāšanu vai divu metru distanci.

Savukārt pārējās prasības kā telpu dezinfekcija, vēdināšana un roku mazgāšana aizvien ir spēkā.

Šuplinska atzīmēja, ka interešu izglītībā un pamatā arī sporta nodarbībās ir šī pārvietošanās un krustošanās no dažādiem kolektīviem vai kopumiem. Cilvēki sanāk kopā no dažādiem tā saucamajiem "burbuļiem" un dara kādu kopīgu aktivitāti, kā rezultātā ir paaugstināts risks Covid-19 izplatībai.

Pēc ministres paustā, šie ierobežojumi ir vērsti, lai paturētu pēc iespējas ilgāk to vienumu, ko uztveram par ģimeni, skolu un darbu. Savukārt tur, kur nav iespējams mazināt grupu pārklāšanos, to valdība ir lēmusi uz trim nedēļām apturēt.

Vienlaikus, skaidrojot jaunos ierobežojumus, ministre uzsvēra, ka, ja interešu izglītība vai profesionālās ievirzes izglītība notiek vienā kopumā, piemēram, pirmsskolā vienai grupiņa ir muzicēšanas nodarbība, tad tā var notikt, ja netiek pārkāpts krustošanās nosacījums.

Savukārt, ja uz skolu nāk kāds skolotājs vadīt interešu pulciņu vai sporta nodarbību vienai grupai, tad tas esot jautājums skolas vadībai. "Tā ir saruna skolas vadībai ar konkrēto pedagogu, un izšķiršanās. Ja skolotājam ir vairākas darbavietas, tad nodarbībām būtu jānotiek attālināti. Jautājums ir par to, vai skola var nodrošināt drošību," uzsvēra ministre, piebilstot, ka šādu nodarbību norise ir skolas vadības un skolotāja ziņā.

Izglītības ministre preses konferencē aicināja skolu vadītājus koncentrēties uz individuālu atbildību un maksimālu drošību, kā arī pārdomāt visu, kas ir saistīts ar iziešanu no viena kopuma - klases, grupas, mājsaimniecības.

Tāpat viņa aicināja sabiedrību cītīgi pārdomāt savu uzvedību un attieksmi pret Covid-19 attīstību.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?