Izglītības programmu "Tava klase" papildinās ar karjeru saistīts saturs

18.02.2021

No 19.februāra izglītības programmu "Tava klase" papildinās "Karjeras diena", kurā skolēniem būs iespēja iepazīt dažādu nozaru speciālistu karjeras pieredzes stāstus, ceturtdien Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) preses konferencē pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Viņa norādīja, ka pirmā "Karjeras diena" būs vērojama piektdien, 19.februārī, no plkst.8.30 līdz 14.30. "Karjeras diena" būs paredzēta visām klašu grupām, paredzot satura pārraidi katrai klašu grupai līdz pusstundai.

Viņa atzīmēja, ka skolēniem būs iespēja ne tikai dzirdēt Latvijā atpazīstamu personu pieredzes stāstus dažādās nozarēs, bet arī gūt iedvesmu attīstīt savus talantus un prasmes. "Karjeras diena" mācīs, cik svarīga un kādu detaļu apguve ir nozīmīga skolas laikā skolēniem, kuri gatavojas mācību nobeiguma fāzei. 

Šuplinska piebilda, ka karjeras iedvesmas stāsti nestāstīs, kā apguva tēmu skolā no A līdz Z. Speciālisti dalīsies uzskatos, kuras prasmes ir vērtīgas konkrētajā nozarē, piemēram, pastāstīs, kur viņiem noderējusi loģiskā domāšana, radošums un citas prasmes, kuras ir aktuālas arī skolēniem.

Projekts "Tava klase" tika radīts 2020.gada pavasarī, valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā reaģējot uz vajadzību atbalstīt skolu attālinātās mācības. Šobrīd "Tava klase" attīstījusies par ilgtermiņa projektu, papildinot saturu vienotā integrētā tiešsaistes mācību vidē, kas bez maksas būs pieejama visām Latvijas vispārējās izglītības iestādēm kā klātienes, tā attālinātu mācību nodrošināšanai.

IZM atklāja, ka kopumā līdz 2022.gada augustam plānots radīt un platformā "Tava klase" iekļaut mācību video 1.-9. klašu skolēniem un vidusskolēniem septiņās mācību jomās vairāk nekā 1000 tematos.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?