Izglītības vadītāju asociācija: Nodarbības svaigā gaisā vairāk aktuālas ir sākumskolas klasēm

25.03.2021

Rīkotās mācību nodarbības skolēniem svaigā gaisā vairāk ir aktuālas jaunākajām klasēm nekā skolēniem sākot no 7.klases, pastāstīja Latvijas izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) valdes priekšsēdētājs Rūdolfs Kalvāns.

Viņš skaidroja, ka mācību nodarbību rīkošana skolēniem vairāk ir aktuāla jaunākajām klasēm, jo nodarbību mērķis vairāk ir socializēties, nevis apgūt mācību vielu.

Kalvāns atklāja, ka vairākas skolas izmanto iespēju piedalīties āra nodarbībās, bet vairāk to izmanto sporta virzienā. Atsaucība šādām nodarbībām skolotāju vidū ir, taču tā nav īpaši liela. 

Asociācijas vadītājs norādīja, ka traucējošie iemesli ir ne tikai infrastruktūras un laikapstākļu faktori vai tualešu pieejamība brīvā dabā. Kalvāns norādīja, ka zemā atsaucība saistīta ar to, ka, piemēram, skolēniem, sākot ar 7.klasi, mācību process ir citādāk organizēts nekā jaunākām klasēm. Nopietnākām klasēm ir citi mērķi mācībās, līdz ar to skolotāji nesaskata mācību ieguvumu āra nodarbībās. 

Tāpat izvēli rīkot skolēnu mācības ārā ietekmē vide, reģions, pilsētvide un izglītības iestādei apkārtesošā teritorija. 

LETA jau ziņoja, ka no nākamās pirmdienas, 29.marta, formālās un neformālās izglītības nodarbības ārtelpās grupā līdz 20 personām varēs norisināties 52 epidemioloģiski drošās pašvaldībās, kas ir par septiņām vairāk nekā šonedēļ, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā aktuālākā informācija.

Epidemioloģiski drošu pašvaldību sarakstā šonedēļ vairs nav iekļauts Aglonas, Dobeles, Jēkabpils, Ķeguma, Mērsraga, Pārgaujas un Rūjienas novads.

Savukārt šonedēļ sarakstā iekļuvis Amatas, Dundagas, Garkalnes, Jaunpils, Kokneses, Līgatnes, Mālpils, Mārupes, Salacgrīvas, Talsu, Valkas un Ventspils novads. Tāpat šonedēļ par drošu atzīta Ventspils.

Līdz ar to mācības svaigā gaisā nākamnedēļ varēs rīkot Aizputes, Alojas, Alsungas, Amatas, Apes, Auces, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Dundagas, Durbes, Garkalnes, Iecavas, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunjelgavas, Jaunpiebalgas, Jaunpils, Kandavas, Kārsavas, Kocēnu, Kokneses, kā arī Krustpils novadā.

Epidemioloģiski drošam kritērijam par divu nedēļu Covid-19 saslimstības rādītājam līdz 250 atbilst arī Limbažu, Līgatnes, Mazsalacas, Mālpils, Mārupes, Nīcas, Pāvilostas, Pļaviņu, Priekuļu, Raunas, Ropažu, Rucavas, Rundāles, Salacgrīvas, Saulkrastu, Skrīveru, Skrundas, Strenču, Talsu, Tērvetes, Valkas, Vārkavas, Vecpiebalgas, Vecumnieku, Ventspils un Viesītes novads. Līdz ar to arī šajās pašvaldībās skolēni vienā grupā līdz 20 personām varēs mācīties svaigā gaisā.

Savukārt no pilsētām skolēni svaigā mācīties varēs Jēkabpilī, Valmierā un Ventspilī.

Pašvaldību saraksts stāsies spēkā 29.martā.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?