Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs: Izdegšanas dēļ skolu direktoriem pieaug iesniegto skolotāju atlūgumu skaits

03.11.2020

Papildu naudas piešķiršana izglītības sistēmas stiprināšanai problēmas tajā neatrisinās, jo arvien vairāk skolu direktoriem tiek iesniegti pedagogu atlūgumi, kam par iemesli kalpo nevis zemais atalgojums, bet gan pārslodze un izdegšana, norāda Latvijas izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents un Siguldas valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

"Saprotiet, mēs varam domāt un plānot vairākus atbalsta mehānismus, bet nauda šobrīd problēmas izglītības sistēmā noteikti neatrisinās. Vēlos uzreiz piebilst, ka ir arī nepieciešams finansiāls atbalsts, bet, ja notiks izdegšanas, un indikācija par to ir, jo skolu direktoriem arvien vairāk sāk iesniegt atlūgumus no pedagogiem, tad 50 vai 100 eiro piemaksas neko nespēs atrisināt," sacīja Kalvāns.

Viņaprāt, ja mēs vēlamies runāt par kvalitatīvu un visiem pieejamu izglītību, tad noteikti tas nav attālinātais mācību darbs, jo liela daļa skolas arvien nav gatavas pilnā apmērā nodrošināt attālinātās mācības, jo tās skolu līmenī nevar aizstāt mācības klātienē. "Arvien tehniskais nodrošinājums un interneta datu plūsmas ātrums daudzviet ir problēma. Tomēr lielākā problēma ir pedagogu pārslodze, it sevišķi, kad skolotājiem jāstrādā divos formātos - attālināti un klātienē," stāstīja Kalvāns.

Uz jautājumu, vai LIVA varētu pievienoties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) lēmumam par izvirzītajām prasībām izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai  un ja tās netiks izpildītas, tad LIZDA lems par ministres demisijas pieprasīšanu, Kalvāns atbildēja, ka viņa vadītā organizācija ir saņēmusi LIZDA atklāto vēstuli un tuvākajā laikā ārkārtas režīmā tiks lemts par asociācijas pozīciju jautājumā par izglītības ministres darbu.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?