Izglītojošo kanālu "Tava klase" tiešsaistē pirmajā dienā skatījuši vairāk nekā 50 000 cilvēku

06.04.2020

Jauno izglītojošo televīzijas kanālu "Tava klase" pirmajā darbības dienā līdz plkst.14 tiešsaistē skatījušies vairāk nekā 50 000 cilvēku no kopumā 50 pasaules valstīm, liecina vietnes "www.tavaklase.lv" nodrošinātāja "Telia Latvija" veiktā "Google Analytics" datu analīze. Kā informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), plānots, ka provizoriskie dati par to, cik skatītāju bijis virszemes televīzijas kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com", varētu tikt apkopoti līdz 7.aprīļa vakaram.

Papildus Latvijai minēto kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) pateicās visiem pedagogiem, skolēniem, vecākiem, kuri šodien atrada iespēju un laiku skatīties "Tava klase" stundas, kā arī norādīja, ka ir saņemti gan uzmundrinoši vārdi un sadarbības piedāvājumi, gan arī daudz priekšlikumu satura un formāta pilnveidošanai, kurus iespēju robežās plāno izmantot stundu veidošanā.

Tāpat ministre atklāja, ka, ieklausoties skolotāju aicinājumā, sākot ar trešdienu, 9.aprīli, vietnē "www.tavaklase.lv" būs pieejama ne tikai programma, bet arī nodarbību tēma un nepieciešamie resursi. Vietnē, nospiežot uz attiecīgās mācību stundas, būs redzams pedagoga sagatavotais satura apraksts, nodarbībai nepieciešamie mācību līdzekļi un cita veida informācija.

IZM aicina skolotājus izmantot šo materiālu, plānojot mācību darbu, mērķtiecīgi ar projekta "Tava klase" skolotāju palīdzību virzot skolēnus uz apgūstamā satura izpratni. Ministrijas ieskatā, tādā veidā skolotāji iegūs laiku atgriezeniskās saites nodrošināšanai un individuālām konsultācijām.

"Tava klase" satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāju no visas Latvijas. Tāpat palīdzību skolotājiem projektā ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki, tostarp mūziķi Māra Upmane-Holšteine un Renārs Kaupers.

Kā vēstīts, vairāku skolu pārstāvji uzsvēra, ka veiksmīgākai mācību procesa organizēšanai pedagogiem jaunā kanāla plānotais mācību saturs būtu jāzina jau iepriekš.

Vienlaikus, piemēram, Valmieras sākumskolas direktora vietniece izglītības jomā Sanita Eglīte atzina, ka kolēģu sagatavotie materiāli jaunāko klašu skolēniem ir labs atbalsts attālināto mācību laikā. Viņa gan teica, ka temps, kādā skolotājas skaidrojušas tēmu, pirmās klases skolēniem bijis par ātru. Tai pat laikā pedagogi atzinīgi novērtējuši, ka televīzijas nodarbībām izvēlēti temati, ko bērni jau ir mācījušies, tādējādi viņi apgūtās zināšanas var nostiprināt.  

Krāslavas pamatskolas direktore Vija Konceviča aģentūrai LETA pauda, ka veiksmīgākais darba organizācijai skolotājiem būtu jāzina nākamās nedēļas raidījumu tēma. Viņa atzina, ka katra pieredze ir vērtīga, taču uzskata, ka pirmajā dienā mazākajiem bērniem pārraidītajā matemātikas stundā piedāvātais mācību temats bijis tāds, kas apgūts jau mācību gada sākumā. 

Izglītības ministre pagājušajā nedēļā skaidroja, ka kanāla darbība struktūra būs līdzīga stundu grafikam. Katru dienu plānots iesākt ar ievadu, ko iecerēts darīt dienas garumā, un katrai klasei būs atvēlēts savs laiks. Audiovizuālais materiāls atgādinās klasi un viena nodarbība ilgs 20 minūtes, sacīja Šuplinska.

Pēc ministres paustā, akcents tiks likts uz matemātiku, latviešu valodu, kā arī svešvalodu, mākslas un IT jomas priekšmetiem. Kanālā uzmanība tikšot veltīta arī interešu izglītībai, proti, bērni varēs sportot, kopīgi dejot, atcerēties dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī iemācīties un apgūt jaunas prasmes.

Bērniem būs iespēja arī mācīties mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, ukraiņu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas.

LETA informācija

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

08.05.2020 11:41

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Digitalizēti jau 54% no jaunā, pirmskolām paredzētā mācību satura un metodiskajiem… https://t.co/dzK2EYCZBI

07.05.2020 12:11

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - VISC sola skolēniem labvēlīgākus eksāmenu vērtēšanas kritērijus https://t.co/8ODkwRhJdO via @SkolasVards

07.05.2020 11:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - 7. maijā sākas vērienīgākais eksāmens Latvijā - Eiropas eksāmens https://t.co/pMQn5BCdOj via @SkolasVards

23.04.2020 14:07

@SkolasVards: Attālinātās mācības – no „labi” uz „vēl labāk”. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Sākumskolas skolotāju viedokļi par televīzijas mācību stundām. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Iznācis "Izglītība un Kultūra" jaunais numurs. https://t.co/PgpDyYlLvi https://t.co/TnuyAlSnTF

20.04.2020 19:58

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Līdz Jāņiem skolās sola skaidrību par padziļināto kursu piedāvājumu 10.klašu sko… https://t.co/YD1yL1BwA4

20.04.2020 19:52

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - LIZDA iebilst iecerei šogad 9.klašu skolēniem rīkot valsts pārbaudes darbus… https://t.co/jAGJqu1fkE

12.04.2020 21:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās… https://t.co/8VX4pQz11E

06.04.2020 19:43

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Izglītojošo kanālu "Tava klase" tiešsaistē pirmajā dienā skatījuši vairāk nekā 5… https://t.co/zjqrfJfOkO