IZM: Lēmums par liecību izsniegšanas organizēšanu klātienē skolām jāpieņem patstāvīgi

20.05.2020

Lēmums par liecību izsniegšanas organizēšanu klātienē skolām jāpieņem patstāvīgi, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrijā atgādināja, ka ārkārtējās situācijas laikā līdz 9.jūnijam mācību process notiek attālināti, izņemot izlaiduma klases, kursus un piecus sešus gadus veco bērnu apmācību. Minētais attiecas arī uz liecību izsniegšanu - procesam jānotiek attālināti, savukārt, ja nepieciešami papīra dokumenti, piemēram, liecības izdruka, to var saņemt skolā, iepriekš vienojoties par tikšanos.

Minētie ierobežojumi aizliedz arī svinīgas liecību pasniegšanas vai izlaidumus. IZM skaidroja, ka, ja klase un audzinātājs vēlas klātienes pasākumu, tas viennozīmīgi ir jāatliek uz vēlāku laiku, kad valstī būs atcelta ārkārtējā situācija, vai mīkstināti ierobežojumi.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta skatījumā valstī izsludinātajā ārkārtējā situācijā liecība ir izsniedzama pēc izglītojamā likumiskā pārstāvja vai pilngadīgā izglītojamā pieprasījuma, par to savlaicīgi informējot iesaistītās puses. Tā kā 1.-8.klases un 10.-11.klases skolēniem mācību gads beidzas 29.maijā, kas ir uzskatāms par mācību procesa norises dienu, tajā nav organizējama pēdējā svinīgā skolas diena.

Ievērojot valstī izsludinātajā ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, tostarp valsts un pašvaldību iestādēm izvērtēt un iespēju robežās nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti, skola patstāvīgi pieņem lēmumu par liecību izsniegšanas organizēšanu klātienē.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?