IZM: Pašvaldībām nodoti visi solītie portatīvie datori kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai

22.12.2020

Pirms Ziemassvētkiem Latvijas pašvaldībām nogādāti visi solītie 6200 portatīvie datori, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Kā informēja IZM, jau pēc ziemas brīvlaika vairāk nekā 400 skolu skolēniem un pedagogiem būs iespēja tos izmantot gan attālinātajā, gan ikdienas mācību procesā.

Pirmie 1525 datori uz vairākām pašvaldībām aizceļoja decembra sākumā un skolas tos varēja lietot jau pirmā semestra noslēgumā, un nu pašvaldības saņēmušas arī atlikušos datorus.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas direktore Inese Saulīte, kuras vadītā skola datorus saņēma jau pagājušajā nedēļā, norādīja, ka jaunie datori būs liels atbalsts gan attālinātā, gan ikdienas mācību procesa nodrošināšanā gan skolēniem, gan pedagogiem.

"Līdz šim skolēni izmantoja pavasarī ministrijas sagādātās planšetes, tagad tehnoloģiju klāsts vēl palielinās," teica direktore, pasakoties IZM par sniegto atbalstu un novēlot, lai visiem kopā pēc iespējas ātrāk izdodas ierobežot vīrusa izplatību, jaunajā gadā atgriežoties ierastajā dzīves ritmā.

Arī Valmieras 5. vidusskolas direktore Rudīte Markus teikusi, ka īpaši attālināto mācību laikā šie portatīvie datori atslogos mācību darbu, jo ne visiem skolēniem mājās ir datori, turklāt daudziem ierīces ir salīdzinoši vecas. "Ar piešķirtajiem 24 datoriem varētu nodrošināt gandrīz veselu klasi, bet mēs plānojam tos nodot vidusskolēniem, kuriem pavasarī bija piešķirtas planšetes, savukārt planšetes turpmāk lietos jaunāko klašu bērni," stāstīja direktore.

Savukārt Liepājas Līvupes pamatskolas - attīstības centra direktore Sarmīte Sidorova pauda gandarījumu, ka, sniedzot atbalstu vispārizglītojošajām skolām, netiek aizmirstas arī speciālās izglītības iestādes. "Esam ļoti priecīgi par mūsu skolai piešķirtajiem datoriem - tā ir lieliska Ziemassvētku dāvana. Mūsu bērni ārkārtējās situācijas laikā mācās klātienē, un informācijas tehnoloģijas ikdienas darbā ir ļoti nepieciešamas," atklāja Sidorova, piebilstot, ka jaunos datorus pēc ziemas brīvlaika lietos gan skolēni, gan pedagogi, un bērniem tā atkal būs iespēja apgūt jaunas prasmes.

Lai uzlabotu skolu tehnoloģisko nodrošinājumu, tādējādi mazinot Covid-19 krīzes radītās negatīvās sekas izglītībā, šā gada augustā IZM rosināja valdību piešķirt 3,9 miljonus eiro portatīvo datoru iegādei skolām. Valdība šo priekšlikumu atbalstīja.

IZM norādīja, ka datoru iegādē Eiropā kopumā šis bijis ļoti saspringts laiks Covid-19 ietekmē izveidojušās lielā pieprasījuma dēl, un šie faktori ietekmēja gan datoru cenu, gan piegāžu termiņus. Taču IZM ir gandarīta, ka izdevies iekļauties plānotajos termiņos un līdz gada beigām, kā solīts, datoru piegādes pašvaldībām būs noslēgušās.

Lai datorus sadalītu vienmērīgi un atbilstoši skolēnu skaitam 7.-12.klasēs, skolas ir sagrupētas 20 grupās. Ministrijā atgādināja, ka šoreiz datorus saņēma tās pašvaldību skolas, kurās 7.-12. klašu grupā mācās vismaz 20 skolēnu un kuras nav iesaistījušās Eiropas Savienības fondu projektā par vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanu.

Vienlaikus IZM atgādināja, ka šā gada pavasarī, kad izglītības iestādes ļoti ātrā termiņā bija spiestas pāriet uz attālinātajām mācībām, ministrija operatīvi veica skolu aptauju un kopā ar sadarbības partneriem sagādāja 5266 viedierīces - viedtālruņus un planšetes, kas daudzās ģimenēs nodrošināja iespēju bērniem pilnvērtīgi piedalīties attālinātajās mācībās.

IZM norādīja, ka tā turpina darbu arī pie citiem risinājumiem, kas sekmēs izglītības iestāžu iespējas nodrošināt kvalitatīvu izglītību. Tā, šobrīd kopā ar sadarbības partneriem ritot aktīvs darbs, lai palielinātu interneta datu pārraides iespējas tajās Latvijas skolās, kurās interneta jauda nav pietiekama.

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?