IZM plāno īstenot Eiropas skolas izglītības programmu un izveidot Rīgā Eiropas skolu

21.07.2020

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi konceptuālo ziņojumu, kurā rosina Rīgā atvērt Eiropas skolu, kurā īstenotu Eiropas skolas izglītības programmu, informēja ministrijā.

Ministru kabinets 16.jūlijā atbalstīja IZM konceptuālo ziņojumu par Eiropas skolas izglītības programmas īstenošanu, kas šīs programmas īstenošanas nodrošināšanai paredz izsludināt konkursu, aicinot tajā piedalīties Latvijā strādājošās starptautiskās skolas.

Pēc ministrijā sniegtās informācijas, līdz 28.jūlijam IZM valdībā ir jāiesniedz Ministru kabineta rīkojums par konkursa komisiju un nolikumu. Konkursa norises termiņi tikšot apstiprināti valdībā.

IZM skaidroja, ka Latvijā turpina augt pieprasījums pēc daudzvalodu un daudzkultūru vispārējās izglītības ieguves iespējām, jo tas esot būtisks atbalsts Latvijā esošo diplomātu, starptautisko institūciju pārstāvju un ārvalstu uzņēmēju bērniem.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka nākotnē akreditētas Eiropas skolas esamība Latvijā pavērs plašākas iespējas pretendēt arī uz citu Eiropas Savienības (ES) institūciju izvietošanu Latvijā.

IZM norādīja, ka akreditētā Eiropas skola tiek veidota saskaņā ar valdības rīcības plānu, kas paredz izstrādāt un izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegt politikas plānošanas dokumentu par akreditētas Eiropas skolas izveidi Rīgā un izstrādāt šādas izglītības iestādes izveidošanas nosacījumus.

Būtiskākie nosacījumi skolas izveidei - nodrošināt pirmsskolas izglītības posmu bērniem no četru gadu vecuma, pamatskolas izglītības posmu un vidusskolas izglītības posmu saskaņā ar Eiropas skolas izglītības programmas standartiem, kā arī piedāvāt vismaz divas valodu plūsmas, no kurām viena ir angļu valodas plūsma, bet otra franču valodas vai vācu valodas plūsma.

Tāpat Eiropas skolas izglītības programmas īstenotājam jānodrošina infrastruktūras piemērotība un atbalsts bērniem ar speciālām vajadzībām, pievilcīga mācību maksa, kas ir līdzvērtīga summai, ko par ES aģentūras bērniem maksā no ES budžeta, pieredze ārvalstu pedagogu atlasē, kā arī skolas administrācijas un atbalsta personāla atbilstošas svešvalodu zināšanas, pauda ministrijā.

Līdz 2019.gada beigām Eiropas skolu izglītības programmas īstenošana uzsākta jau 19 skolās dažādās ES dalībvalstīs, akcentēja ministrijā. Piemēram, Tallinā, Igaunijā, akreditētā Eiropas skola tika atvērta 2013.gadā. 

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnālam

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?