LIVA Saeimas komisijai iebilst pret plānoto prasību visās skolās personālu atlasīt konkursa kārtībā

25.04.2022

Latvijas izglītības vadītāju asociācija (LIVA) iesniegusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai iebildumu attiecībā uz likumprojektā "Pašvaldības likums" plānoto regulējumu par izglītības iestāžu darbinieku vakanču konkursiem, liecina informācija LIVA mājaslapā.

LIVA akcentē, ka likumprojekta 20.pantā ir vai nu jāsašaurina termina "administrācija" tvērums, no tā izslēdzot pašvaldības iestādes, vai arī jāizdara izņēmums, konkursus nerīkojot izglītības iestādēs.

LIVA pārstāvji arī uzsver, ka komisijai būtu nākamajā likumprojekta izskatīšanas sēdē jāuzklausa iestāžu vadītāju argumenti.

Iepriekš LIVA valdes prezidents Rūdolfs Kalvāns bijis pārsteigts par to, ka Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija nejautā LIVA pārstāvjiem viedokli šajā jautājumā, jo tieši šīs arodbiedrības pārstāvji ir tie, kuri noalgo pedagogus un citus izglītības iestāžu darbiniekus.

Kalvāns skaidroja, ka ierosinātās izmaiņas tikai paildzinātu darbinieku uzņemšanas procesu izglītības iestādēs, kur jau trūkst darbinieku un ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk aizpildīt vakances.

Papildus Kalvāns uzsvēra, ka pašreizējā darbinieku uzņemšanas kārtība nekādā veidā nav negatīvi ietekmējusi sabiedrību, tāpēc viņš nesaprotot likumprojekta nepieciešamību.

Iepriekš ziņots, ka Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 16.marta sēdē uz otro lasījumu Saeimā virzīja Pašvaldību likuma projektu, kurā iekļauta norma, kas uzliek pienākumu visām pašvaldības iestādēm, tajā skaitā izglītības iestādēm, kandidātu atlasē uz amatiem sludināt atklātu konkursu.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) iepriekš pauda, ka iebilst pret vairākām plānotajām izmaiņām likumā, jo tās "pasliktinās darbinieku tiesības".

Kā uzskata LBAS, prasība rīkot atklātus konkursus ir "pārspīlēta un radīs nesamērīgu birokrātisku slogu un nepamatoti pagarinās darbinieka darbā pieņemšanas procesu, tādējādi nesasniedzot mērķi".

Arī Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) lūdz Saeimas deputātus neatbalstīt likumprojektu par atklātu konkursu noteikšanu uz visiem pašvaldību iestāžu darbinieku amatiem, jo tas attiektos arī uz visām vakancēm izglītības iestādēs.

Tomēr LIZDA biedri vērš uzmanību uz resursu trūkumu atklātu konkursu organizēšanai izglītības iestādēs, kā arī nelietderīgu esošo darbinieku darba laika patēriņu birokrātisku un formālu darbību izpildei.

LETA informācija

Komentēt: