LIZDA aicina valdību nodrošināt izglītības darbiniekiem paātrinātu Covid-19 testēšanas kārtību

11.10.2020

Ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina valdību nodrošināt izglītības darbiniekiem paātrinātāku Covid-19 analīžu nodošanas un testa rezultātu saņemšanas kārtību.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga esot norādījusi, ka izglītības iestāžu darbinieki katru dienu kontaktējas ar daudziem skolēniem, kā arī daudzi pedagogi strādā vairākās izglītības iestādēs, tāpēc, viņasprāt, ir būtiski, lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, vai nav notikusi inficēšanās ar Covid-19.

"Mums ir svarīga izglītības iestādēs strādājošo veselība, daudzi ir vecuma riska grupā, un būtiski, lai mācību process visām iesaistītajām pusēm nekļūst tik apgrūtinošs, ka jārealizē attālinātas mācības," uzskata Vanaga.

Arodbiedrībā uzsvēra, ka LIZDA arī atbalsta Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) aicinājumu Izglītības un zinātnes ministrijai, pašvaldībām un skolu vadībai dot iespēju pedagogiem skolēnu rudens brīvlaikā atpūsties.

Vanaga lūdz organizēt mazāk kursu un semināru, jo jaunais saturs un Covid-19 drošības pasākumi palielina slodzi un riskus pedagogu izdegšanai. Tāpat arvien vairāk skolotāju slimojot.

"Neesam pret kursiem un vebināriem, bet ne tik lielā apmērā," pauda LIZDA vadītāja.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?