LOK izsludina pieteikšanos "Sporto visa klase" septītajai sezonai

03.09.2020

Programma "Sporto visa klase" turpināsies un ir izsludināta pieteikšanās jaunajai, septītajai sezonai, informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

LOK ziņo, ka projekts un tā programma īstenojama atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanai, ievērojot visus veselības ekspertu ieteikumus, un dalībnieku veselība uzskatāma par augstāko prioritāti.

LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver, ka programma "Sporto visa klase" bērniem sniedz virkni ieguvumus - nostiprina veselību un uzlabo stāju, formē motivāciju, kā arī palīdz izvirzīt mērķus un sasniegt iecerēto visiem kopā. "Cītīgi strādājot komandā un koncentrējoties uz kopīgu mērķi, ir vajadzīga neatlaidība ilgākā laika posmā. Iespēja nodarboties ar sporta aktivitātēm visai klasei kopā, ietekmē arī bērnu uzvedību. Tas ir labs piemērs kā pilnveidot bērnu motivāciju un rādīt ceļu uz panākumiem," LOK citē Tikmera teikto.

Šī gada programmā jaunums ir peldēt prasmju apguves metodiskais materiāls, kas aktualizēs drošības jautājumus pie ūdens un ūdenī, kā arī 2.-4.klasēm ir iespēja izvēlēties aizvadīt nodarbības pieskārienregbijā.

Tāpat jaunums šajā gadā programmas "Sporto visa klase" ietvaros būs tiešsaistes konferences organizēšana dalībniekiem un citiem interesentiem. Arī "Sporto visa klase" programmas atklāšana šajā mācību gadā notiks visiem kopā esot tiešsaistē.

Lai pieteiktos programmai "Sporto visa klase", izglītības iestādei nepieciešams LOK līdz 2020.gada 22.septembrim nosūtīt piederīgās pašvaldības apstiprinātus pieteikumus.

Programma "Sporto visa klase" paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un sporta veidu federāciju izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiek, paredzot vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

2.klasēm programmā iekļautas divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā - vispārējā fiziskā sagatavotība, spēles un rotaļas, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā.

3., 4., 5. un 6.klasēm programma paredz divas vai trīs nodarbības - vispārējā fiziskā sagatavotība, futbola iemaņu apguve, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā (3. un 4.klasēm).

Programma "Sporto visa klase" radīta 2013.gadā ar mērķi 2.-6.klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmā "Sporto visa klase" sestajā sezonā jeb 2019./2020.mācību gadā piedalījās 8300 bērnu no 369 klasēm un 75 Latvijas pašvaldībām.

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?