Mācību priekšmetu olimpiāžu sezonā apbalvoti 556 skolēni

02.05.2022

Šajā mācību gada priekšmetu olimpiāžu sezonā apbalvoti 556 skolēni, informēja Valsts izglītības satura centra pārstāve Laura Šīraka.

Kopumā vairāk nekā 17 000 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem un lielajām pilsētām 2021./2022.mācību gadā ir izmēģinājuši spēkus 15 mācību priekšmetu novada posma olimpiāžu uzdevumu risināšanā.

Olimpiāžu laureāti apbalvoti tādos priekšmetos kā latviešu valoda un literatūra, latviešu valoda izglītības iestādēs, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu, angļu, franču, krievu un vācu valoda, bioloģija, ekonomika, filozofija, fizika, ķīmija, matemātika un vēsture.

Kopumā medaļas tika pasniegtas 410 skolēniem, savukārt atzinības - 146 skolēniem.

"Olimpiādes ir par vērtībām, izturību un nepadošanos. Tās ir kā apliecinājums tam, ka mūsu nākotne ir balstīta uz zināšanām un prasmēm. Pedagogi, kas ir daļa no skolēnu izaugsmes ceļa, ir spējuši atrast spēkus, motivāciju un pareizos vārdus, lai ieraudzītu un attīstītu skolēnos talantu," ar skolēnu augstajiem sasniegumiem un iegūtajām godalgām lepojas Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.

Mācību priekšmetu olimpiāžu laureātu apbalvošanas pasākumā skolēni tika aicināti dalīties ar savu panākumu atslēgu ceļā uz medaļu iegūšanu. Kā atzina latviešu valodas un literatūras olimpiādes laureāti - svarīgi ir ne tikai gatavoties konkrēta priekšmeta olimpiādēm, bet arī ticēt sev, būt radošam un būt pazīstamam ar J. Ezeriņu. Latviešu valodas un literatūras olimpiādes tēma šogad bija saistīta ar Jāņa Ezeriņa prozas darbiem un Andra Akmentiņa romānu "Meklējot Ezeriņu".

Komentēt: