Pirmsskolām paredzētie digitalizētie mācību un metodiskie materiāli būs pieejami gada nogalē

30.08.2021

Šobrīd ir pilnībā pabeigta visa pirmsskolām paredzētā jaunā digitalizētā mācību satura izstrāde un arī aprobēšana četrās Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs, līdz ar to materiāls būs pieejams pirmsskolās no šī gada beigām, informēja pirmsskolas mācību materiālu digitalizācijas projekta vadītāja, privātās pirmsskolas "CreaKids" vadītāja Daina Kājiņa.

Viņa norāda, ka jaunais mācību saturs bērniem nodrošina aizraujošas rotaļas un radošu mācību procesu matemātikā, valodu apguvē, veselības mācības un fizisko aktivitāšu jomā, kas atbilst kompetenču izglītībai. Pirmsskolas, kuras vēlēsies mācību procesā ietvert digitalizētos mācību materiālus, varēs pieteikties to iegādei tuvāko mēnešu laikā, bet projekta nākamais solis ir mācību materiālu tulkošana angļu valodā, lai tos izplatītu arī citās Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Digitalizētās deviņas mācību kopas ar desmit uzdevumiem būs bērniem kā interesants piedzīvojums, kurā radošā veidā ir ietverta zināšanu un prasmju apgūšana, tajā skaitā pirmsskolas grupiņā izmantojot planšetdatoru un projektoru kā palīgrīku, norāda projekta autori.

Pēc Kājiņas stāstītā, aprobācijas periods parādīja, ka bērniem ir ļoti interesanti mācīties, savukārt skolotāji ietaupa laiku, ko būtu nepieciešams veltīt mācību materiālu sagatavošanai par attiecīgo tēmu. Turklāt digitālie mācību materiāli pierāda savu lietderību gan Covid-19 ierobežojumu situācijās, gan bērnam ilgstoši slimojot, jo skolotājs var aizsūtīt mācību uzdevumus bērnu vecākiem, lai tie tiktu izpildīti mājās.

Kā uzsvēra Kājiņa, digitālie mācību materiāli ne vien paplašinās aktivitāšu klāstu pirmsskolās, bet arī palīdzēs nodrošināt pirmsskolas ar augstas kvalitātes un mūsdienīgu saturu. Jaunais mācību saturs neprasa lielas investīcijas tehnoloģijās. Pilnībā pietiek ar vienu planšetdatoru pirmsskolas izglītības iestādes grupiņai un projektoru, lai bērnu radītais foto, video un audio saturs būtu gan izgatavojams, gan ērti parādāms visai grupiņai, iemācot bērniem citu attieksmi pret viedierīcēm.

"CreaKids" vadītāja atzina - lai arī mācību materiāli jau ir pabeigti, šobrīd tiek strādāts pie vienkāršākā un ērtākā modeļa, kā pirmsskolas varēs pieteikties digitalizēto mācību materiālu izmantošanai, kā saņems atbildes uz jautājumiem, kas rodas mācību līdzekļu izmantošanas procesā. 

Viņa norādīja, ka pietiekšanās digitalizēto mācību materiālu izmantošanai tiks izziņota atsevišķi. 

Nākamais solis šī projekta attīstīšanā būšot mācību materiālu sagatavošana angļu valodā, lai izplatītu pirmsskolām citās ES valstīs. 

"Izstrādāto saturu kā interesantu un lietderīgu novērtēja izglītības eksperte no Norvēģijas, kas piedalījās mācību materiālu aprobācijā, līdz ar to ir pamats domāt par digitalizēto mācību līdzekļu eksporta iespējām," skaidro Kājiņa.

Projekts "Digitālo mācību un metodisko līdzekļu izstrāde inovatīvu pirmsskolas izglītības programmu nodrošināšanai" tiek īstenots no 2019.gada decembra ar Eiropas Sociālā fonda finansējumu 70% apmērā, savukārt 30% pirmsskolas izglītības iestāde "CreaKids" iegulda no saviem finanšu līdzekļiem.

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?