Plāno sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem, kuri cieš no emocionālām problēmām

27.04.2022

Lai uzlabotu bērnu mentālo veselību, plānots sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem, kuri cieš no emocionālām problēmām, tostarp mobinga, sociālās kampaņas "Vārdi sāpina! Klusums nogalina…" atklāšanas laikā sacīja biedrības "Taureņa efekts" līdzdibinātāja Olga Kazaka.

Pēc viņas paustā, kampaņas laikā plānots sniegt bērniem no daudzbērnu ģimenēm, no nepilnām ģimenēm, kur bērnu audzina viens no vecākiem, kā arī adoptētiem vai aizbildniecībā esošiem bērniem. Rindas kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, skolēniem tiks nodrošinātas septiņas vizītes pie psihoterapeita, palīdzot efektīvi tikt galā ar emocijām un uzlabojot attieksmi pret vienaudžiem, kā arī konsultējot par turpmākās sadarbības veidošanu un nepieciešamo speciālistu atbalstu.

Ziemeļvalstu Mentālās veselības centra izveidotāja, ārste Gunta Ancāne norādīja, ka pēdējie divi gadi iezīmējušies ar divām sociāli emocionālām krīzēm, kas nes sev līdzi virkni konsekvenču ekonomikā, politikā, kultūrā, finansēs, drošībā, un apmulsuši jūtas visi.

"Pirmkārt, pieaugušie paši, un tad vēl arī bērni ar saviem jautājumiem, prasību izskaidrot, kā arī vēlēšanos saprast. Nav viegli ar vienu, diviem bērniem ģimenē, bet pavisam grūti, ja ir daudzbērnu ģimene - tad vecāki fiziski un emocionāli ātri tiek izsmelti un paātrināti nogurst. Šīm ģimenēm mēs vēlētos nākt palīgā vispirms," stāstīja Ancāne.

Viņa norādīja, ka septiņas apmeklējuma reizes ir izvēlētas apzināti, jo piecas reizes bērns nāks viens, bet pirmajā un septītajā - ar ģimeni. Attiecīgi sākumā vecāki gribēs zināt, ko bērns darīs pie psihoterapeita, kā norisināsies ārstēšana, savukārt noslēgumā tiks izrunāts paveiktais.

"Ir svarīgi, lai arī ģimene kopā risinātu jautājumus, jo bez atbalsta piecas reizes būs pa maz. Iespējams, kāds bērns pieteiksies un teiks, ka "mana mamma vai tētis atteicās, bet man ir nepieciešama [palīdzība], tad šis bērns tiks pieņemts vienu reizi, un mēs meklēsim kaut kādu risinājumu," skaidroja Kazaka.

Projekta laikā plānots strādāt ne tikai ar bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet arī viņu ģimenēm, lai palīdzētu saprast, kā veidot labvēlīgas attiecības savā starpā un uzlabot kopējo situāciju gan mācību jautājumos, gan kontaktējoties ar vienaudžiem un citiem apkārtējiem cilvēkiem.

Savukārt, lai nodrošinātu līdzekļus projekta realizācijai, patlaban "Aibe" veikalos izvietotas jau vairāk nekā 60 ziedojumu kastītes visā Latvijā.

"Vārdi sāpina… Klusums nogalina!" projekta laikā plānots veidot arī video lekcijas un realizēt citas aktivitātes, lai preventīvi izglītotu gan bērnus, gan vecākus un pedagogus par riskiem, kas var rasties laikus neuzsākot palīdzības sniegšanu, tādējādi palīdzot atpazīt mobinga simptomus.

Kampaņu realizē biedrība "Taureņa efekts" sadarbībā ar Ziemeļvalstu Mentālās veselības centru, veikalu tīklu "Aibe", kā arī tehnoloģisko partneri "Dolphnet".

LETA informācija

Komentēt: