Programmas "Latvijas skolas soma" laikā izglītības iestādes aicina izvēlēties neliela formāta mobilās norises

25.08.2020

Jaunā konoranvīrusa izraisītās slimības Covid-19 noteikto ierobežojumu apstākļos izglītības iestādes programmas "Latvijas skolas soma" laikā ir aicinātas izvēlēties neliela formāta mobilās norises, informēja Kultūras ministrijas (KM) Latvijas valsts simtgades biroja projektu koordinatore Ilze Tormane.

Viņa norādīja, ka Covid-19 pandēmijas dēļ no 12.marta programmas "Latvijas skolas soma" darbība uz ārkārtējās situācijas laiku tika pārtraukta, taču tagad, atsākoties jaunajam mācību gadam, skolas var organizēt programmas norises kā jebkuru mācību aktivitāti, elastīgi ņemot vērā konkrētajā situācijā valstī noteiktos ierobežojumus. Tormane vērsa uzmanību, ka no programmas "Latvijas skolas soma" puses papildus prasības vai ierobežojumi netiek izvirzīti.

Tāpat KM Latvijas valsts simtgades biroja projektu koordinatore norādīja, ka 2020.gadā līgumi ar izglītības iestāžu dibinātājiem par programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanu, kas ir daļa no mācību procesa, tika noslēgti uz visu gadu; tas nozīmē arī par 2020./2021.mācību gada pirmo semestri. Līdz jaunā mācību gada sākumam tiks saņemts finansējums, un varēs sākties programmas norises.

Tormane atzīmēja, ka metodiskajos ieteikumos skolas šajā periodā ir aicinātas izvēlēties neliela formāta mobilās norises, kas pielāgojamas šī brīža situācijai un var notikt, piemēram, klases telpās, skolas zālē vai citviet. Turklāt arī kultūras iestādes piedāvā tādus pasākumus, ņemot vērā valstī noteiktās prasības, un tos var izmantot arī skolēni, tāpēc programmas īstenošanai atvēlēto finansējumu 1,6 miljonu eiro apmērā nav pamata novirzīt citiem mērķiem.

"Ceram, ka pedagogi izmantos iespēju dažādot mācību procesu atceroties, ka šāda aktīva mācīšanās pilnā mērā sasaucas ar jauno pieeju, un runa ir par reāli pieejamu finansējumu vienas norises īstenošanai semestrī katram skolēnam," pauda Tormane.

Programma "Latvijas skolas soma" kopš 2018./2019.mācību gada nodrošina valsts skolēniem iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslu un kultūru, vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklējot kultūras norises.

Izglītības iestādēm ir pieejams valsts finansējums pasākumu ieejas biļešu iegādei, maksai par pasākuma norises nodrošināšanu, kā arī transporta izdevumiem izglītojamo un pavadošo personu nokļūšanai uz pasākuma norises vietu un atpakaļ, un tā ir lielākā Latvijas valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 skolēnu.

Kopumā 2020./2021.mācību gada pirmajā semestrī programmas īstenošanai atvēlēts finansējums 1, 6 miljoni eiro, un finansējumu proporcionāli audzēkņu skaitam saņem izglītības iestāžu dibinātāji. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammu ""Latvijas skolas somas" satura radīšana" atbalstu tiek veidoti jauni kvalitatīvi piedāvājumi, kas pieejami skolu jauniešiem visā Latvijā, norādīja Tormane.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?