Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti 60 Covid-19 gadījumi, mājas karantīna noteikta visai skolai

09.10.2020

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti kopumā 60 Covid-19 gadījumi, līdz ar to kontatkpersonas statuss un mājas karantīna noteikta visai skolai, žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

"Ir skaidrs, ka pie tik sākotnēji plašas izplatīšanās - piektdien bija zināmi 29 gadījumi, no kuriem 28 ir skolotāji, - bija skaidrs, ka tas nevarēja notikt vienas dienas laikā," stāstīja epidemiologs. Līdz ar to tika organizēta speciāla papildu testēšana, un iespēja testēties tika dota gan bērniem, gan vecākiem.

Pēc Perevoščikova paustā, šie rezultāti joprojām tiek apkopoti. Tomēr SPKC eksperts atklāja, ka "sliktākās aizdomas ir attaisnojušās - izplatīšanās šajā iestādē patiešām ir liela".

Ņemot vērā Covid-19 izplatības apmērus, šajā izglītības iestādēs vairs neesot iespējams izdalīt kādas konkrētas klases. "Pie tik plašas izplatīšanās visas skolas darbiniekiem vajadzētu ievērot mājas karantīnu," komentēja epidemiologs, piebilstot, ka tā turpināsies līdz 23.oktobrim, izņemot gadījumus, kad šī prasība personai tika noteikta jau iepriekš.

Kā atzīmēja Perevoščikovs, visdrīzāk inficējušies varētu būt arī vecāki, tādējādi e-klasē tika izsūtītas attiecīgās rekomendācijas.

Jau ziņots, ka piektdien Covid-19 tika apstiprināts vairāk nekā 20 Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas skolotājiem, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

 

LETA informācija

 

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?