Rīgas skolās pagaidām nav plānots mainīt izraudzīto mācību modeli

29.09.2020

Rīgas pašvaldības skolās pagaidām nav plānots mainīt līdz šim izvēlēto mācību modeli,  informēja Rīgas doms Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Kā norādīja departamentā, lai salāgotu kompetencēs balstītā izglītības satura ieviešanu, kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu ar epidemioloģisko prasību ievērošanu, Rīgas skolas izvēlējušās kādu no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rekomendētajiem mācību procesa īstenošanas modeļiem.

Katra skola to izvēlējās, ņemot vērā skolēnu skaitu, telpas, mācībresursus un citus nosacījumus. Pašlaik 56 Rīgas pašvaldības skolās mācības notiek pēc A modeļa - klātienē, 33 skolās pēc A un B modeļa - klātienē un daļēji attālināti, bet 19 skolās pēc B modeļa - daļēji attālināti.

Septembris Rīgas skolās ir pagājis, pielāgojot mācību procesu jaunajiem modeļiem.

Gadījumā, ja valstī tiks noteikta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 izplatību, tad skolas pārkārtos savu mācību procesu. 

Aizvadītā mācību gada nogale liecināja, ka Rīgas skolas var nodrošināt attālinātas mācības, bet iespēju robežās dod priekšroku klātienes vai kombinētajam mācību procesam, norādīja departamentā.

Kā ziņots, pirmdien preses konferencē par pedagogu nodrošinājumu Latvijas skolās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) atzina, ka, ņemot vērā Covid-19 izplatības pieaugumu izglītības iestādēs, tām, iespējams, būtu vairāk jādomā par B modeļa izvēli.

Ministre skaidroja, ka attālināto mācību procesu varētu ieviest pamīšus pa dienām vai nedēļām, īpaši uzsverot, ka šāda iespēja jāapsver lielajām skolām.

B modeli ministre aicināja ieviest ne tikai Rīgas skolās, bet visās. "Aicinu visas skolas pārdomāt, vai un kā šajā laikā jānotiek ārpus skolas pasākumiem, sacensībām, vai tādiem pasākumiem, kas varētu nebūt oficiālā skolas laika sastāvdaļa," pirmdien uzsvēra Šuplinska.

Saslimšana ar Covid-19 septembrī ir konstatēta kopumā 17 izglītības iestādēs, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Šuplinska.

Viņa norādīja, ka Covid-19 skāris divas augstākās izglītības iestādes un divas profesionālās izglītības iestādes.

No minētajām 17 jaunās slimības skartajām izglītības iestādēm 11 jau ir atgriezušās ierastajā darba ritmā, norādīja ministre.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?