Rudenī darbu skolās sāks 93 projekta "Mācītspēks" topošie skolotāji

19.04.2021

Šonedēļ noslēdzās skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" kandidātu atlase, - to izturējuši 93 kandidāti, kuri sāks darbu Latvijas skolās rudenī, informēja projekta "Mācītspēks" sabiedrisko attiecību speciāliste Klinta Mežapuķe.

Savukārt skolas ir aicinātas iesniegt aktuālās skolotāja amata vakances 2021./2022. mācību gadam līdz 29.aprīlim.

Par projektu arī šogad izrādīta liela interese, un pieteikušies 1149 dažādu jomu speciālisti. No tiem 93 kandidāti ir veiksmīgi izturējuši rūpīgu atlases procesu trijās kārtās, tādejādi pierādot savu motivāciju un atbilstību, lai kļūtu par skolotāju.

Projekta "Mācītspēks" kandidātu atlases vadītāja Marta Voicehoviča norādīja, ka  atlases noslēgums ir skaidrs apliecinājums atlases stingrības nepieciešamībai, - redzami kandidāti ar spēju un gatavību mācīties, iedziļināties, attīstīties un darīt to cieņpilnā mijiedarbībā ar skolēnu. "Esam pilnībā pārliecināti par katru apstiprināto kandidātu," viņa sacīja.

Projekta pārstāve īpaši uzsvēra stingro atlases kārtību, kas izveidota, vadoties pēc nodibinājuma "Iespējamā misija" un starptautiskās "Teach For All" organizācijas iepriekšējās pieredzes un atlases sistēmas, kas Latvijā aprobēta vairāk nekā 10 gadu garumā.

Voicehoviča norādīja, ka lielākā interese starp mācību priekšmetiem ir tieši par angļu valodu - to ir gatavi pasniegt 23% kandidātu, nedaudz retāk kandidāti izvēlas sociālās zinības (15%) un matemātiku (15%), bet citi priekšmeti minēti līdz 47% gadījumu. Vidējais kandidātu vecums ir 34 gadi, savukārt darba stāžs - vidēji septiņi gadi.

Kā atzīmēja projekta "Mācītspēks" skolu piesaistes vadītāja Ruta Zaharova, lai arī kvalitatīvas vairāku kārtu atlases rezultātā noteikti kandidāti, kuru izglītība, pieredze un personība atbilst projekta "Mācītspēks" kritērijiem, tomēr ārkārtīgi daudz kas vēl atkarīgs gan no šiem kandidātiem, gan Latvijas skolu vajadzībām - pieteiktajām pedagogu vakancēm. "Nozīmīga loma būs atbilstošo vakanču piemeklēšanai Latvijas skolās - jāatrod saderība gan starp jaunā skolotāja vēlmēm un iespējām, gan skolu nepieciešamībām un reģionālā novietojuma. Plānots, ka līdz jūnija sākumam būs zināmi visi projekta dalībnieki un dalībskolas," viņa stāstīja.

Projekta mācību starts būs līdz ar vasaras mācībām un studijām, kas plānotas jūlijā un augustā, uzreiz pēc kandidātu līgumu parakstīšanas ar izvēlētajām augstskolām. Šo mācību laikā topošie skolotāji jomas profesionāļu un pieredzējušu mācībspēku vadībā apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai sāktu darbu skolā un savu personīgo attīstības ceļu.

Uzreiz pēc tam - no jaunā mācību gada sākuma dalībnieki uzsāks darbu skolās, kas norisināsies vienlaikus ar studijām otrā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmā "Skolotājs", ko īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte.

No 6.aprīļa ikviena Latvijas skola tika aicināta pieteikt aktuālās skolotāja amata vakances 2021./2022. mācību gadam, lai skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" laikā skolas komandā uzņemtu jaunos skolotājus.

Projektam aicinātas pieteikties visas skolas, kas īsteno vispārizglītojošās programmas (tai skaitā profesionālās izglītības iestādes) un var piedāvāt vienam skolotājam slodzi - 14-21 kontaktstundu nedēļā. Tāpat dalībskolām obligāts nosacījums ir mentora nodrošināšana.

Skolas ir izrādījušas lielu atsaucību - līdz šim saņemtas teju 200 dažādu priekšmetu pedagogu vakances. Skolu pieteikšanās norisināsies līdz pat 29.aprīlim.

Jauno skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā "Mācītspēks" tiek sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. 

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums "Iespējamā misija", to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts "Mācītspēks" tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta "Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena "Izglītība un pedagoģija" studiju programmas" un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas "Skolotājs" licenču ietvaros.

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?