Skolēni Somijā atgriežas mācību iestādēs

14.05.2020

Neskatoties uz skolotāju arodbiedrības pretestību, Somijā skolēni no 12. maija  atgriežas mācību iestādēs, kas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ bija slēgtas astoņas nedēļas. Mācības skolās atsāktas, ievērojot stingrus sociālās distancēšanās noteikumus.

Starpbrīži tiks organizēti tā, lai izvairītos no liela skolēnu skaita rotaļu laukumos, un neizmantotas telpas tiks pārvērstas klasēs, lai samazinātu bērnu skaitu vienā telpā, aprīļa beigās, paziņojot par plānoto skolu atvēršanu, sacīja Somijas izglītības ministre Li Andersone.

Otrdien ministre paziņoja, ka tiek gatavoti likumi, kas ļaus skolām augusta vidū, kad sāksies jaunais mācību gads, pārslēgties no mācībām klātienē uz attālinātu apmācību, ja notiks jauns epidēmijas uzliesmojums.

Somijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu līdz šim apstiprināta aptuveni 6000 cilvēku, no kuriem 284 miruši no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Somiju jaunais koronavīruss skāris mazāk nekā kaimiņvalstis, un epidemiologi bažījas, ka nākamais vīrusa vilnis varētu būt smagāks.

Somijas skolotāju arodbiedrība kritizēja valdības lēmumu atvērt skolas, norādot, ka nav skaidrs, vai tas ir bērnu interesēs.

Arodbiedrība arī brīdināja, ka skolas var nespēt pilnībā nodrošināt bērnu un darbinieku drošību.

Taču Somijas galvenais epidemiologs Mika Salminens aizstāvēja valdības lēmumu, preses konferencē 29.aprīlī norādot, ka saslimušo bērnu skaits ir neliels.

"Risks, ka bērns inficēs pieaugušo, nav reālistisks. Skolu atvēršana neradīs risku," sacīja eksperts.

Trešdien publiskota sabiedriskās domas aptauja liecina, ka sabiedrības domas šajā jautājumā dalās vienlīdzīgās daļās.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, Somija marta vidū ieviesa virkni ierobežojumu, tostarp slēdza skolas bērniem, kas vecāki par desmit gadiem. Vecākiem, kuru bērni ir jaunāki, tika ieteikts viņus paturēt mājās, ja vien paši nestrādā būtiskās nozarēs.

No šodienas visiem bērniem obligāti jāapmeklē skolas, ja vien vecāki nevar uzrādīt ārsta zīmi, kas ļauj turpināt mācības attālinati.

Nacionālās raidorganizācijas "Yle" trešdien publiskotā aptauja liecina, ka aptuveni 5% no 30 000 skolas vecuma bērniem ir tiesīgi palikt mājās.

Maija sākumā valdība paziņoja par plānu pakāpeniski atvieglot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, taču restorāniem, bāriem un teātriem un citām kultūras iestādēm tiks atļauts atsākt darbi tikai 1.jūnijā, ievērojot sociālo distancēšanos un aizliegumu pulcēties vairāk par 50 cilvēkiem.

LETA informācija

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

08.05.2020 11:41

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Digitalizēti jau 54% no jaunā, pirmskolām paredzētā mācību satura un metodiskajiem… https://t.co/dzK2EYCZBI

07.05.2020 12:11

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - VISC sola skolēniem labvēlīgākus eksāmenu vērtēšanas kritērijus https://t.co/8ODkwRhJdO via @SkolasVards

07.05.2020 11:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - 7. maijā sākas vērienīgākais eksāmens Latvijā - Eiropas eksāmens https://t.co/pMQn5BCdOj via @SkolasVards

23.04.2020 14:07

@SkolasVards: Attālinātās mācības – no „labi” uz „vēl labāk”. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Sākumskolas skolotāju viedokļi par televīzijas mācību stundām. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Iznācis "Izglītība un Kultūra" jaunais numurs. https://t.co/PgpDyYlLvi https://t.co/TnuyAlSnTF

20.04.2020 19:58

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Līdz Jāņiem skolās sola skaidrību par padziļināto kursu piedāvājumu 10.klašu sko… https://t.co/YD1yL1BwA4

20.04.2020 19:52

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - LIZDA iebilst iecerei šogad 9.klašu skolēniem rīkot valsts pārbaudes darbus… https://t.co/jAGJqu1fkE

12.04.2020 21:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās… https://t.co/8VX4pQz11E

06.04.2020 19:43

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Izglītojošo kanālu "Tava klase" tiešsaistē pirmajā dienā skatījuši vairāk nekā 5… https://t.co/zjqrfJfOkO