Skolotāji lūdz jaunā televīzijas kanāla "Tava klase" plānoto saturu izziņot jau iepriekš

06.04.2020

Veiksmīgākai mācību procesa organizēšanai pedagogiem jaunā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētā televīzijas kanāla "Tava klase" plānotais mācību saturs būtu jāzina jau iepriekš, pauda skolu pārstāvji. Valmieras sākumskolas direktora vietniece izglītības jomā Sanita Eglīte, komentējot televīzijas kanāla "Tava klase" piedāvāto saturu un formātu, atzina, ka kolēģu sagatavotie materiāli jaunāko klašu skolēniem ir labs atbalsts attālināto mācību laikā. 

Pirmdien viņa saņēmusi arī pirmās atsauksmes par tiešraides mācību stundām. Viņa teica, ka pirmās klases skolēniem par ātru bijis temps, kādā skolotājas skaidrojušas tēmu. Ne visi bērni paspējuši izpildīt uzdevumus, kas bijuši redzami ekrānā. Tai pat laikā pedagogi atzinīgi novērtējuši, ka televīzijas nodarbībām izvēlēti temati, ko bērni jau ir mācījušies, tādējādi viņi apgūtās zināšanas var nostiprināt. 

"Būtu ļoti labi, ja skolām šonedēļ būtu zināms tas mācību saturs, ko "Tava klase" gatavo nākamajai mācību nedēļai. Tas ļautu arī katram skolotājam, plānojot nākamās nedēļas tēmas, atlasīt tādus uzdevumus, kas papildinātu jau ekrānā redzēto un varētu skolēnu ieinteresēt mācīties arī papildus," sacīja Eglīte. 

Viņa norādīja, ka skola plāno mācību saturu visai nedēļai. Sākotnēji tā izmantojusi skolēniem un skolotājiem zināmos elektroniskos resursus, pakāpeniski izmēģinot arī jaunas iespējas. 

Arī Krāslavas pamatskolas direktore Vija Konceviča norādīja, ka veiksmīgākais darba organizācijai skolotājiem būtu jāzina nākamās nedēļas raidījumu tēma. Viņa atzina, ka katra pieredze ir vērtīga, taču uzskata, ka pirmajā dienā mazākajiem bērniem pārraidītajā matemātikas stundā piedāvātais mācību temats bijis tāds, kas apgūts jau mācību gada sākumā.

Savukārt Krustpils novada Variešu sākumskolas direktore Aija Rogāle vēl nav apkopojusi pedagogu atziņas par jauno kanālu. Viņa skaidroja, ka pašlaik iestādes skolotāji skaidro, kuriem no skolēniem vēl trūkst ierīču mācību procesam. Pēc viņas teiktā, situācija apzināta jau attālināto mācību sākumā, taču procesā dažās ģimenēm datoriem atklājušās tehniskās ķibeles, tāpat arī daudzbērnu ģimenes secinājušas, ka nespēj nodrošināt tehniku visiem ģimenes skolēniem.

Arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga informēja, ka līdz šīm saņemtās pedagogu atsauksmes galvenokārt bijušas pozitīvas, vien norādīts, ka skolotāji novērtētu, ja informācija par gaidāmo mācību saturu būtu pieejama iepriekš.

Tāpat Vanaga atklāja, ka saņemtas atsauksmes par angļu valodu, kur temps esot bijis par ātru, īpaši mazajās klasēs, taču cita kritika neesot saņemta. Viņasprāt, "Tava klase" ir veiksmīgs pagaidu risinājums.

Arī no vecākiem par kanāla "Tava klase" pirmo darbības dienu saņemtas dažādas atsauksmes, daļai sakot, ka mācītais neatbilst bērnam šogad mācāmajam, stāstīja vecāku organizācijas "Mammām un Tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Viņa norādīja, ka organizācija apzinājusi pagaidām dažus vecākus un par kanālu "Tava klase" saņemtas dažādas atsauksmes. Bijuši vecāki, pēc kuru domām mācītais nav atbildis tam, ko būtu jāmācās, tomēr organizācijas vadītāja uzsvēra, ka visas klases nemācās vienādi, tāpēc vecākiem jādod laiks pierast pie jaunā satura.

Vienlaikus Akmentiņa-Smildziņa uzsvēra, ka ne visi vecāki un bērni ir noskatījušies televīzijas stundas, tāpēc kopējais vecāku viedoklis nav zināms, taču organizācijas vadītāja teica, ka vecāki ļoti novērtē, ka šāds rīks radīts.

Jau ziņots, ka no 6. aprīļa darbojas IZM organizētais televīzijas kanāls "Tava klase", kas pārraida skolēnu attālinātajām mācībām paredzētu bezmaksas saturu.

No 6. aprīļa televīzijas kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraida 1.-6.klašu skolēniem paredzētu saturu, bet no 14.aprīļa - skolēniem, kas mācās 5. un 6.klasē. Iespējams, vēlāk saturs taps arī 9. līdz 12.klašu skolēniem.

Projekta divu mēnešu izmaksas tiek lēstas 365 208 eiro apmērā.

LETA informācija

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

08.05.2020 11:41

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Digitalizēti jau 54% no jaunā, pirmskolām paredzētā mācību satura un metodiskajiem… https://t.co/dzK2EYCZBI

07.05.2020 12:11

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - VISC sola skolēniem labvēlīgākus eksāmenu vērtēšanas kritērijus https://t.co/8ODkwRhJdO via @SkolasVards

07.05.2020 11:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - 7. maijā sākas vērienīgākais eksāmens Latvijā - Eiropas eksāmens https://t.co/pMQn5BCdOj via @SkolasVards

23.04.2020 14:07

@SkolasVards: Attālinātās mācības – no „labi” uz „vēl labāk”. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Sākumskolas skolotāju viedokļi par televīzijas mācību stundām. https://t.co/PgpDyYlLvi

23.04.2020 14:06

@SkolasVards: Iznācis "Izglītība un Kultūra" jaunais numurs. https://t.co/PgpDyYlLvi https://t.co/TnuyAlSnTF

20.04.2020 19:58

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Līdz Jāņiem skolās sola skaidrību par padziļināto kursu piedāvājumu 10.klašu sko… https://t.co/YD1yL1BwA4

20.04.2020 19:52

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - LIZDA iebilst iecerei šogad 9.klašu skolēniem rīkot valsts pārbaudes darbus… https://t.co/jAGJqu1fkE

12.04.2020 21:12

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Ziņas - Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās… https://t.co/8VX4pQz11E

06.04.2020 19:43

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Izglītojošo kanālu "Tava klase" tiešsaistē pirmajā dienā skatījuši vairāk nekā 5… https://t.co/zjqrfJfOkO