Šogad 183 izglītības iestādes saņems apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā

15.09.2020

Šogad 183 izglītības iestādes saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā, informēja Ekoskolu programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns.

Ekoskolu programma Latvijā katru gadu apvieno ap 200 izglītības iestāžu - no pirmsskolām līdz augstskolām.

Trukšāns skaidroja, ka šis gads skolām iesākās ar lielu izaicinājumu. Pavasaris, kas tradicionāli ir Ekoskolu programmas aktivitāšu īstenošanas ziņā ražīgākais periods skolām, nāca ar mācību iestāžu slēgšanu un izglītības procesa īstenošanu attālinātā režīmā. Neskatoties uz attālināto mācību procesu, Ekoskolas spējušas atrast radošus veidus, kā turpināt īstenot aktivitātes, atklājot arī jaunas iesaistes iespējas, vairāk līdzdarbojoties ģimenēm un vietējai kopienai. Šo aspektu vajadzētu turpināt attīstīt arī turpmāk. 

"Izglītības iestāžu skaits, kas vēlas pievienoties Ekoskolu programmai ar katru gadu aug, līdz ar to vēlamies veicināt arī kvalitātes celšanu programmā. Attiecīgi šogad viena izglītības iestāde saņems pirmo Ekoskolu vēstnieku apbalvojumu, kas ir augstākais līmenis Ekoskolu programmā," sacīja Trukšāns.

Šajā mācību gadā visas izglītības iestādes, kas iesaistītas Ekoskolu programmā, darbosies pēc jaunas, uzlabotas pieejas, veicinot arī jaunās kompetenču pieejas ieviešanu, kā arī aizvien vairāk ieraugot Ekoskolu programmu kā instrumentu sekmīgākai savas skolas izvirzīto mērķu īstenošanai, piebilda programmas koordinators.

Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks 22.septembrī, no plkst.11 līdz 13 tiešraidē, Vides izglītības fonda "Facebook" platformā.

Ekoskolu programmā pasaulē piedalās vairāk nekā 59 000 skolu. Tās vieno kopīgs mērķis - iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, kas veicina ilgtspējīgu attīstību. Starptautiskā Zaļā karoga balva ir kvalitātes zīme, ar ko lepoties - to saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. 

Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms savukārt ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu.

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?