Šogad iespēja piedalīties programmā "Latvijas skolas soma" būs vairāk nekā 231 000 skolēnu

24.01.2020

Šogad iespēja piedalīties programmā "Latvijas skolas soma" būs vairāk nekā 231 000 skolēnu, kuri varēs iepazīt Latviju caur mākslu un kultūru, paredz 21. janvārī  apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi par programmas ieviešanu un finansējuma sadalījumu šim gadam.

Kā informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Linda Pastare, programmai "Latvijas skolas soma" šogad valsts finansējums Latvijas iepazīšanai mākslas un kultūras norisēs nodrošināts vairāk nekā 231 000 skolas vecuma bērnu un jauniešu.

Viņa skaidroja, ka programmā finanšu līdzekļus proporcionāli skolēnu skaitam saņem izglītības iestāžu dibinātāji - pašvaldības, ministrijas, biedrības, nodibinājumi un komersanti, kas īsteno pamata un vidējās vispārējas un profesionālās izglītības klātienes programmas.

Sadalot finansējumu, tiek lietots reizinātājs septiņi eiro uz izglītojamo vienā mācību semestrī, kopumā izglītības iestāžu dibinātājiem 2020.gadā paredzot finansējumu 3,24 miljonu eiro apmērā, pauda Pastare.

Valsts finansējums paredzēts, lai skolēniem segtu ieejas biļešu maksu, transporta izmaksas, viesizrāžu un profesionālo radošo projektu un darbnīcu izmaksas. Programmas ietvaros katram izglītojamajam jānodrošina iespēja piedalīties vismaz vienā kultūras norisē semestrī.

2018./2019.mācību gada laikā bijušas vairāk nekā 14 000 "Latvijas skolas somas" norišu. Pastare norādīja, ka vidēji katru mācību dienu visā Latvijā norisinās 80 programmas notikumu - bērni un jaunieši dodas uz muzejiem, teātriem un kino, mākslinieki ar meistarklasēm dodas uz skolām un notiek daudz citu norišu.

"Pirmais "Latvijas skolas somas" gads apliecinājis programmas nozīmību arī tajā aspektā, ka deva iespēju daudziem bērniem pirmo reizi apmeklēt teātri vai operu," atzīmēja KM pārstāve.

Arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) sacījis, ka "sen izlolota, taču iespējama programma "Latvijas skolas soma" kļuva tieši valsts simtgades laikā un tā veido teju pusi no daudz apspriestā Latvijas valsts simtgades programmas finansējuma".

Viņaprāt, neskatoties uz to, ka programma darbojas tikai gadu, jau tagad esot skaidrs, ka tai jākļūst par patstāvīgu skolēnu ikdienas sastāvdaļu arī pēc valsts simtgades noslēguma.

Programmas "Latvijas skolas soma" saturs un īstenošanas veids sasaucas ar pāreju uz kompetenču izglītību un tā veidota, lai stiprinātu jaunās paaudzes valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratni, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

"Latvijas skolas soma" īstenošanai KM ir izstrādājusi metodisko materiālu, kā arī apkopojusi un regulāri atjaunina informāciju par norisēm kultūras jomā. Izveidota arī Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Latvijas skolas somas" satura radīšanai.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?