Šuplinska atbalsta VM piedāvājumu pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu darbiniekus vakcinēt reizē ar 60-69 gadus veciem senioriem

16.02.2021

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska atbalsta Veselības ministrijas (VM) piedāvājumu pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogus un tehniskos darbiniekus vakcinēt vienlaikus ar senioriem vecumā no 60 līdz 69 gadiem, ņemot vērā, ka šie darbinieki nevar nodrošināt divu metru distanci darbā ar bērniem.

Vienlaikus Šuplinska atbalstīja VM piedāvājumu pēc iespējas drīzāk vakcinēt arī skolu pirmo klašu grupu pedagogus, kuri atsāks darbu klātienē.

16. februārī valdībā izglītības un zinātnes ministre skaidroja, ka izglītības nozarē ir 58 404 pedagogu un tehnisko darbinieku, tostarp aukles un aprūpētāji, kas nevar ievērot divu metru distanci un ir saistīti ar tuvu kontaktu. Tāpat arī skolotāji, kas atsāk darbu klātienē vispārējā izglītībā ar jaunākajām klasēm, esot pakļauti nopietnam saslimšanas riskam. 

Arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks pauda atbalstu vakcinēt konkrētas izglītības nozares darbinieku grupas, kuras strādā ar bērniem klātienē, uzsverot, ka šiem izglītības nozares darbiniekiem riskantos apstākļos ir jāstrādā ilgāk nekā pārējiem apmēram 50 000 pedagogu. 

Pabriks norādīja, ka valsts pārvaldē ir cilvēki, bez kuriem sistēma nevar funkcionēt, līdz ar to ir svarīgi saglabāt elastību Covid-19 vakcinācijas plānā.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts uzsvēra, ka šajā jautājumā būtisks ir princips, nevis skaits. Kā norādīja ministrs, VM šo piedāvājumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) balsta uz sapratni, taču vienlaikus atgādināja, ka šis risinājums ir liels solis. Proti, Covid-19 vakcinācijā primārais mērķis esot samazināt mirstību, līdz ar to vecums un hroniskā saslimšana esot galvenā prioritāte. 

Arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga norādīja uz nepieciešamību nodrošināt brīvprātīgu vakcinēšanās iespēju tiem pedagogiem, kuri atsāk darbu klātienē, kā arī pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri nepārtraukti ir kontaktā ar bērniem. 

Viņa piebilda, ka noteikti jārēķinās, ka visi šo iestāžu darbinieki negribēs vakcinēties, tomēr iespēja brīvprātīgi saņemt poti ir svarīga, lai arī dežūrrežīmā varētu strādāt ar bērniem.

LETA informācija

Komentēt:

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?