Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

E-žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA marta numurā lasiet:

Supervīzija palīdz risināt dažādas profesionālās dilemmas. Skolotāji atzīst, ka ir noguruši, jo ir pārāk liela darba slodze, parādās izdegšana, zūd iedvesma, tad supervīzijas laikā tiek meklēti iespējamie resursi. Supervīzija ir pašpilnveide un tālākizglītība pedagoģijā.

Motivācija mācīties. Kāpēc tā mēdz pazust? Ikviens no mums reizēm mēdz izjust motivācijas trūkumu, kad uzdrošināties kaut kam šķiet grūtākais uzdevums pasaulē. Šajā ziņā arī bērni un jaunieši nav izņēmums. Arī viņiem var mazināties vēlme mācīties. Kā veidojas cilvēka motivācija un kādi ir iemesli tam, ka tā var pazust? Nozīmīga ir centības atbalstīšana. Tomēr jāsaglabā realitātes sajūta – nedrīkst nemitīgi slavēt par elementārām lietām.

Pusaudžu stress mācību laikā. Ikviens no mums, arī jebkurš jaunietis, ir pakļauts stresam. Pusaudžu vecums vienmēr ir bijis izaicinošs attīstības periods, kas nes sev līdzi būtiskas, tomēr ļoti smagas pārmaiņas – gan kognitīvas un sociālas, gan fizioloģiskas. Šis pārejas posms var būt emocijām piesātināts un radīt zināmu stresu. Tas var būt gan veselīgs, gan atstāt negatīvas sekas uz mūsu veselību. Taču ir vairāki veidi, kā ar to cīnīties.

#Neklusē un iegūsti rīkus mobinga mazināšanai skolā! Sociālais projekts #Neklusē aicina skolas pieteikties sadarbībai 2021./2022. mācību gadā un iegūt bezmaksas rīkus mobinga mazināšanai, kā arī noslēdz memorandu par sadarbību ar nodibinājumu „Centrs Dardedze” un biedrību „Centrs MARTA”, lai kopīgi veicinātu mērķtiecīgas mobinga prevencijas un novēršanas sistēmas ieviešanu Latvijā.

Digitālā dzīve – nākotnes vīzija. Pēdējos gadu desmitus digitālā telpa aizņem arvien vairāk vietas un laika cilvēku dzīvē. Tieši digitālajā telpā, kuru turpmāk tekstā sauksim par kibervidi, parādās iespēja paust un atspoguļot sevi un savas uzvedības īpatnības.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

 

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?