Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

E-žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA 31.augusta numurā lasiet:

Kā vairot drošības sajūtu nestabilos apstākļos. Tad, kad mūs pārņem dziļas bailes, ir svarīgi dalīties ar šīm izjūtām ar kādu, kam mēs uzticamies. Drošības sajūtu palīdz vairot saikņu veidošana un uzturēšana ar citiem cilvēkiem, iesaistīšanās apkārtējā sabiedrībā, kurā dzīvojam.

Socializēšanās nozīmīgums. Nelielie ķermeņa, intonācijas, mīmikas un citi signāli kalpo kā uzticības rādītāji, bet telefonsarunā un sarakstē nav uztverami, līdz ar to ir grūtāk spriest par sarunu biedra patiesajiem motīviem. Tāpat arī ir grūtāk uztvert un risināt nianses attiecībās.

Vērtēšana un atgriezeniskā saite attālināti – kas jāņem vērā? Komplimentēšanai kritikas pasniegšanā piemīt sava loma – šajā gadījumā panākt to, lai skolēns uzklausa teikto, uzlabo kaut ko specifisku savā darbībā.

Kā bērniem iemācīt patstāvību? Pienākumi ir vērtīgi ar to, ka tie var nesniegt tūlītēju baudu, tomēr to izpilde kalpo sabiedrībai un rada gandarījuma sajūtu ilgtermiņā. Atpūta un izklaide sniedz tūlītēju baudu, tomēr nerada gandarījumu ilgtermiņā, jo tādā veidā cilvēks sevi neizaicina un neaug.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?