Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

E-žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA februāra numurā lasiet:

Kāpēc „Man ir vientuļi” vietā cilvēki saka „Viss ir labi”? „Kā jūs jūtaties?” – jautājums, ko uzdod katrs psihoterapeits. Jautājums, ko uzdodam cits citam ikdienā. Izsmeļošas atbildes vietā par emocionālo stāvokli un šī brīža pārdzīvojumiem parasti izdzirdēsiet īsu un skopu atbildi: „Viss ir kārtībā”, „Normāli”, – ja viens no šiem ir arī jūsu atbildes variants, šis raksts jums būs īpaši noderīgs.

Mīti par emocijām. Par dusmām tiek runāts atkal un atkal, bet joprojām cilvēki turpina dusmas uzskatīt par kaut kādu ļaunuma iemiesojumu un cenšas par visām varītēm no tām tikt vaļā.

Mentālā veselība – cik brīvi par to varam runāt savā darba vietā? Cilvēki drīzāk nerunātu ar darba devēju par savām grūtībām, uzskatot, ka tiktu atlaisti no darba, piekrītot apgalvojumam: „Es nevaru uzticēt pietiekami atbildīgu pienākumu kādam, kam ir mentālās veselības grūtības.

Pirmā psiholoģiskā palīdzība. Veselības ministrija kopā ar pusaudžu psihoterapeitu  Nilu Konstantinovu izstrādājusi  pirmās psiholoģiskās palīdzības rokasgrāmatu pusaudžiem, kurā apkopotas pamatzināšanas, tehnikas un prasmes, kas pusaudzim palīdz izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?