Žurnāls "Skolas Vārds"

E-žurnāla SKOLAS VĀRDS 16.septembra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Par mācību grāmatas nozīmi skolotāja darbā. Skolotāju un izdevniecību pārstāvju viedokļi. Kāda šobrīd ir mācību grāmatas nozīme skolotāja ikdienas darbā? Kāpēc var/ nevar strādāt arī ar vecajām mācību grāmatām? Kādus mācību materiālus skolotāji grib redzēt? Kā Jūs vērtējat šobrīd jau pieejamos mācību materiālus, mācību grāmatas? Kādi ir Jūsu priekšlikumi mācību materiālu pilnveidošanai? Atbild Juta Birzniece, ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāja Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā, Valdis Zuters, fizikas skolotājs Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā, Zane Bēķe, literatūras un teātra mākslas skolotāja Ikšķiles vidusskolā, Izdevniecība „RaKa”, Izdevniecība „Apgāds Zvaigzne ABC”, Izglītības uzņēmums „Lielvārds”.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Valdība atbalsta „Covid-19” testu regularitātes samazināšanu skolās.

IZM piedāvā atteikties no principa „nauda seko skolēnam“.

Centralizēto eksāmenu skolu reitingā nemainīgi līderpozīciju saglabā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.

Piecos reģionu centros uzsāk uzņēmējdarbības izglītības semināru ciklu skolēniem.

19. oktobrī notiks konference „Skolotājs ir Personība“.

No 18. septembra LTV būs redzamas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #dziedundejo2021.

Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu Latvijas 103. dzimšanas dienā.

Atklāj dzejas gadagrāmatu „Garā pupa”.

SKOLOTĀJU VAKANCES

Kā pašvaldības piesaista jaunos skolotājus? Lai arī jaunais mācību gads sācies, aizvien ir skolas, kurās trūkst mācībspēku. Konkrēti dati par situāciju valstī šobrīd nav pieejami, taču zināms, ka visvairāk vakanču ir Rīgas un Pierīgas reģiona izglītības iestādēs. Lai operatīvi risinātu problēmu, slodze tiek sadalīta citiem pedagogiem, stundās iet skolas vadība, taču Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas ieskatā tas nav pareizākais solis. Lai nodrošinātu mācību procesu, skolu direktori esošajiem pedagogiem palielina kontaktstundu skaitu, kas rada pārslodzi un izdegšanu. Bieži vien stundas vada arī direktori un viņu vietnieki, kam ir atbilstoša specialitāte. Tas nav normāls risinājums, jo skolu vadītājiem stundas nebūtu jāvada.

Skolas direktore: Ir jāciena skolotāju brīvais laiks! Nezvanīt uz skolotāja privāto tālruņa numuru, nerakstīt īsziņas ar jautājumiem par mājasdarbiem vēlu vakarā vai brīvdienās, nepievienot draugos sociālajos tīklos – tie ir tikai daži no noteikumiem, kas tiek ievēroti King’s College Britu skolā Latvijā. Manuprāt, viens no veiksmīgas savstarpējās komunikācijas stūrakmeņiem ir citu cilvēku brīvā laika cienīšana. Tajā pašā laikā arī skolotājiem ir virkne lietu, kas jāievēro, piemēram, regulāra vecāku informēšana par viņu bērnu gaitām un paveikto, izmantojot īpašu aplikāciju, turklāt, vairāk daloties ar pozitīvo, pieaug arī vecāku uzticības līmenis un samazinās uzdoto jautājumu skaits. Stāsta Adele Stenforda, King’s College Britu skolas Latvijā direktore.

KULTŪRIZGLĪTĪBA

„Latvijas skolas soma” piedāvā arvien jaunas kultūras norises. Kultūrizglītības programma „Latvijas skolas soma” turpinās un norišu saraksts tiek regulāri papildināts. Ir un top jaunas digitālas kultūras norises, kurās var iesaistīties arī attālināti – ieraksta vai tiešsaistes formātā. Kā atzīst programmas „Latvijas skolas somas” vadītāja Aija Tūna, notiekošās kultūras norises nav uzskatāmas par ārpusstundu vai brīvā laika pasākumu „projekta ietvaros”, jo tās, arī digitālā formātā pieejamās, ir tāda pati mācību darba sastāvdaļa kā grāmata, kas jāizlasa, pētījums vai cits mājasdarbs, kas jāveic.

METODISKIE MATERIĀLI

Bibliotekārā stunda 7. klase. Pieredzē dalās Linda Jēkabsone, Ventspils 2. pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, bibliotekāre.

Angļu valoda „Interesanti fakti par zirnekli” 1.-5. klase. Pieredzē dalās Ella Balaško no Daugavpils 12. vidusskolas.

Starppriekšmetu projekts „Zvaigžņu koordinātas”. Fizika, matemātika, ģeogrāfija, literatūra, vizuālā māksla 9., 10. klase. Pieredzē dalās Iveta Meškovska, Daugavpils 12. vidusskolas fizikas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?