Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla SKOLAS VĀRDS 15. janvāra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Eksāmeni – koks ar diviem galiem. Pavasara brīvlaiks būs kā robežšķirtne. Ja līdz tam laikam 9. klases skolēniem mācības nevarēs notikt klātienē, tad eksāmeni nebūs jākārto un noteicošā būs gada atzīme. Pašvadītā mācīšanās nav tik labi attīstīta, lai skolēni varētu sasniegt augstus rezultātus.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Augstskolas ir gatavas pārkārtot uzņemšanas noteikumus, lai vidusskolu absolventi studijas varētu sākt arī ar gada vērtējumu.

Veselības ministrija: Mutes un degunu aizsegu lietošanai nav objektīvu negatīvu seku uz bērnu veselību.

LIZDA prasa Covid-19 siekalu testus, vakcināciju un piemaksas klātienē strādājošajiem pirmsskolās un speciālās izglītības iestādēs.

Mazais palīgs garām brīvdienām. Patstāvīgās darbošanās plāns 1.-4. klašu skolēniem.

„Ēnu diena” šogad februārī nenotiks.

Ar dzīvespriecīgu animāciju aicina pārrunāt masku nēsāšanu visai ģimenei.

Janvārī skolēnus aicina novērot Latvijā ziemojošos ūdensputnus.

MĀCĪBU SATURS

Attālinātā mācīšanās liek pārskatīt mācību saturu. „Katrā ziņā tas dotu miera sajūtu, ja ir zināms, kas nebūs matemātikas eksāmenā, jo pati mācu matemātiku 9. klasē. Pats svarīgākais ir dzirdētais vārds „atbalsts”. Runājam par saturu, kuru arī attālināti ir jāspēj mācīt un arī iemācīt,” par decembrī notikušo vebināru „Mācību satura apjoma izvērtēšana attālinātas mācīšanās laikā” atzīst Limbažu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Lāce.

VESELĪBA

Kā vingrot mājas birojā. Analizējot attālinātā darba apstākļus, Rīgas Stradiņa universitātes  un Vidzemes augstskolas zinātnieki secinājuši, ka liela daļa mājas biroju nav atbilstoši iekārtoti un rada dažādas veselības problēmas, tāpēc īpaši svarīgi ir rūpēties par fiziskām aktivitātēm mājas apstākļos. RSU asistente un P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas fizioterapeite Dace Driba iesaka vienkāršus vingrinājumus, ko var veikt mājās bez īpaša aprīkojuma.

IESPĒJAS

Kā skolotājam pārdot savas zināšanas. Ja tiešajā darbā nopelnītā alga šķiet par mazu, vajag meklēt citu darbu vai arī papildu iespējas nopelnīt ar savām zināšanām un prasmēm, kādā intervijā man sacīja uzņēmēja, „Valodu vēstniecības” skolotāja un četru bērnu mamma Gunita Lanka. Pedagogam šādas iespējas ir, pasniedzot privātstundas, gatavojot mācību video vai izstrādājot materiālus, ko var izmantot arī kolēģi.

PIEREDZE

Mūsu modelī izglītības mērķis ir bērna attīstība. Pirms 8 gadiem mēs Cēsu Jaunajā pamatskolā sākām īstenot citādu, no tā laika izglītības modeļa atšķirīgu pieeju mācībām. Toreiz 20 vecāku, kas nebija mierā ar to, kāda izglītība tiek piedāvāta viņu bērniem, rosināja meklēt citus, atšķirīgus un efektīvākus risinājumus. Mūsu modelī izglītības mērķis ir bērna attīstības nodrošināšana, viņa vajadzībām atbilstoša apmācība, kam tiek meklēti atbilstoši risinājumi. Stāsta Ivo Rode, Cēsu Jaunās pamatskolas direktors.

IESPĒJA

Sākta noslēdzošā pieteikšanās skolotāju izglītības projektam „Mācītspēks”. Līdz 1. martam ikvienas nozares speciālists var pieteikties vērienīgajā skolotāju izglītības projektā „Mācītspēks”, lai apgūtu skolotāja profesiju un vienlaikus uzsāktu darbu skolā, nākamajā mācību gadā pievienojoties Latvijas izglītības sistēmai kā viens no 100 jaunajiem pedagogiem.

VIEDOKĻI

Pilotskolu pieredze.  Vairākus mēnešus žurnāla vajadzībām izzinot „Skola 2030” pilotskolu skolotāju pieredzi un metodiskos materiālus, sastapos ar situāciju, ka diemžēl diezgan daudz pedagogu un skolu pārstāvju publiski atsakās paust savu pieredzi. Tāpēc šajā rakstā esmu apkopojusi skolotāju, skolu direktoru un projekta virzītāju anonīmi paustos viedokļus.

METODISKIE MATERIĀLI

Latviešu valodas stundu plāni.

5. klases stundas plāns par tematu „Literārā pasaka. Hanss Kristians Andersens. „Sniega ķēniņiene””.

6. klases latviešu valodas stundas plāns par tematu „Teikuma locekļi. Apstāklis”.

7. klases stundas plāns par tematu „Darbības vārds divdabja formā”.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?