Ziņas

Raksti, viedokļi, intervijas

Skolu direktori kā ugunsdzēsēji

Jaunais mācību gads rit pilnā sparā, un ir liels prieks, ka lielākā daļa skolēnu mācās klātienē. Pedagogi un skolu direktori ir darījuši visu iespējamo, lai bērni varētu atgriezties klasēs, par ko viņiem pienākas liela pateicība, tomēr līdz ar mācību sākumu rūpes nav beigušās. Ja iepriekš daudz un plaši tika runāts par pedagogu izdegšanu, tad šobrīd laiks pievērst uzmanību skolu vadītājiem, jo papildus ikdienas rūpēm viņiem jādomā arī par komunikāciju ar vecākiem, skolēnu testēšanas organizēšanu, epidemioloģisko drošību, pedagogu trūkumu un daudziem citiem jautājumiem. Skolu direktori šobrīd ir ierauti pienākumu karuselī, tomēr svarīgi uz brīdi no tā izkāpt, lai saredzētu kopējo bildi un spētu sniegt atbalstu skolēniem, pedagogiem un vecākiem.

Pedagogs: Nepārslogot bērnus pirmajās mācību gada nedēļās

Ir sācies jaunais mācību gads, turklāt ar mācībām klātienē, pēc kurām noilgojušies gan bērni, gan pedagogi. Ņemot vērā ilgstošo laika periodu, kas pavadīts attālinātajās mācībās, šobrīd daudz svarīgāk ir koncentrēties uz bērnu mentālo veselību un sociālo prasmju atjaunošanu, nepārslogojot skolēnus ar diagnosticējošiem pārbaudes darbiem, norāda Rīgas Juglas vidusskolas kulturoloģijas un sociālo zinību skolotājs Ļevs Rusilo. Viņš skaidro, ka vienlīdz svarīgi arī klātienes mācībās pielietot metodes, kas apgūtas pandēmijas laikā.

Izglītības ministre aicina mācību gadu sākt lēnām

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, uzsākot jauno mācību gadu, skolotājus aicina pirmos divus mēnešus veltīt komunikācijas un sadarbības prasmju atjaunošanai, nevis zināšanu robu aizpildīšanai un jaunas vielas apguvei. Izdevums „Izglītība un Kultūra” viņu iztaujāja arī par citām nozares aktualitātēm.

Pedagoģe: Vecākiem un bērniem kopīgi jāizstrādā noteikumi tehnoloģiju lietošanai

Pieaugot tehnoloģiju izplatībai un to lomai mūsu dzīvēs, aizvien biežāk tiek diskutēts arī par tehnoloģiju lietošanu un nozīmi bērnu dzīvēs. Kamēr vieni uzskata, ka pēc iespējas jāattālina bērna “tikšanās” ar tehnoloģijām, citi saskata tajās iespēju palīdzēt bērnam mācīties un apgūt jaunas lietas. Privātās pirmsskolas “Patnis” pedagoģe Baiba Satori uzsver, ka tehnoloģijas, lietotas ar mēru, ir lielisks mācību procesa rīks. Pedagoģe ir skeptiska par pilnīgu tehnoloģiju aizliegumu, norādot, ka bērnam nebūs saprotams, kāpēc viņam liegts tas, ko vecāki ikdienā lieto, nereti pat ļoti bieži.

Bērnudārza direktore: Gaisa kvalitāte grupiņā – 40 minūšu jautājums

Lai epidemioloģiski droši mācītos klātienē gan pirmsskolās, gan skolās, šobrīd ir kritiski svarīgi atrisināt gaisa kvalitātes jautājumus. Tas nozīmē gan regulārus mērījumus, gan telpu vēdināšanu, norāda privātās pirmsskolas "Patnis" direktore Inguna Vārtiņa. Viņa uzsver – ar logu vēdināšanas režīmā vēl nebūs līdzēts, jo telpā, kurā uzturas vairāki bērni, gaisa kvalitāte būtiski mainās pat nepilnas stundas laikā.

Latvijas skolas soma kļuvusi par būtisku kultūras un izglītības nozaru sastāvdaļu

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” trīs mācību gadus nodrošinājusi valsts apmaksātu iespēju regulāri ikvienam skolēnam iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, kļūstot par būtisku mācību procesa sastāvdaļu un veicinot jaunu kultūras norišu rašanos. Programmas ieguvumus un nepieciešamību to turpināt uzsver gan izglītības nozares pārstāvji, gan kultūras jomas profesionāļi.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?