Žurnāls "Vecākiem"

Žurnāla VECĀKIEM 30. aprīļa numurā lasiet:

Par pusaudžiem ārkārtējās situācijas laikā. Pusaudžiem tieši socializēšanās trūkums ir visgrūtākais. Mājās ir garlaicīgi, un pusaudži ar vecākiem neizrunā visu agresiju, ko viņi jūt pret vecākiem. Līdz ar to ir svarīgi arī vecākiem padomāt par to, kā nodrošināt socializēšanās iespējas.

Kā vecākiem saglabāt vēsu prātu jaunajā realitātē. Pārslēgšanās un paralēlā darbošanās starp mājas dzīvi un darba pienākumiem iztukšo spēkus. Jācenšas samazināt šo paralēlo darbošanos un sastrukturēt dienu veidā, kas ļauj koncentrēties uz atsevišķām aktivitātēm.

Vai spēlēties ar skolas vecuma bērnu? 7 ieguvumi, skolēnam spēlējoties kopā ar vecākiem. Bērniem 7–11 gadu vecumā patīk kustību aktivitātes: tās ļauj samazināt fizisko, emocionālo un intelektuālo spriedzi, nogurumu, kas uzkrāts dienas laikā.

Bērns redzējis biedējošu saturu internetā – kā rīkoties? Lai novērstu riskus, kas saistīti ar nepiemērota satura nonākšanu līdz mazgadīgajam, eksperti iesaka savlaicīgi viedierīcēs iestatīt drošības risinājumus, piemēram, opciju „Droša meklēšana” (ang. safe browsing) meklētājprogrammā „Google vai „Ierobežotais režīms” (ang. restricted mode) platformā „Youtube”. „Samsung” Skola nākotnei satura partneris Latvijas Drošāka interneta centrs apkopojis soļus, kā rīkoties, ja bērns tomēr ir saskāries ar nepatīkamu saturu tiešsaistē.

Bērndārznieka protests. Ja bērns iesit, nedrīkst vienu reizi to ignorēt, citā par to smieties un vēl kādā brīdī – dusmoties. Vecāku reakcijai katru reizi ir jābūt vienādai, lai sniegtu bērnam skaidrus signālus, kādu uzvedību no viņa puses sagaida.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?