Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM septembra numurā lasiet:

Kā veicināt bērna atbildību pret savām mantām skolā. Skolas gaitu uzsākšana ir nozīmīgs solis bērna dzīvē – tas ir jauns sākums un jauna pieredze, kas skaidri liecina par to, ka bērns pieaug. Ejot skolā, viņiem ir jāuzņemas būtiska atbildība un skolēniem, īpaši jaunāko klašu, pēc vieglprātīgas vasaras nereti ir grūtības iejusties skolas ritmā. Aizmirsti sporta vai deju apavi, mācību piederumi, pat nozaudēta skolas soma – tās ir lietas, ar kurām ikdienā nereti sastopas jaunāko klašu skolēnu vecāki. Klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte vērš uzmanību, atklājot trīs plaši zināmus ieteikumus, kas ļaus bērniem kļūt uzmanīgākiem un izvairīties no nozaudētām mantām.

Kā ikdienā bērniem varam palīdzēt apgūt ko jaunu? Pienācis jauns mācību gads, un skolēni ir atgriezušies skolas solos. Taču tas nebūt nenozīmē to, ka visas zināšanas jāiegūst tikai no mācību grāmatām. Arī pēc skolas, brīvdienās, pavadot brīvo laiku mājās, ir iespējams apgūt ko jaunu. Vairāk par to, kā ikdienā bērniem varam palīdzēt apgūt ko jaunu, stāsta Zemgales vidusskolas bioloģijas skolotāja Sintija Valucka.

Tēvu aptauja: Mēs būtu labāki tēti, ja ģimene mums vairāk uzticētos. Tēvu aptaujā „Cik stipram ir jābūt labam tētim?” Latvijas tēvi atklāj, ar kādiem izaicinājumiem viņiem jāsaskaras bērnu audzināšanā, darba un ģimenes līdzsvarošanā, kā arī – kāds atbalsts no ģimenes viņiem būtu nepieciešams, lai varētu būt vēl labāks tētis. Gandrīz ceturtā daļa tēvu teic, ka viņiem no ģimenes vajadzētu “uzticēšanos tam, ko es daru”.

Svaru kausos – drošība pret Covid-19. Mācību gads iesācies ar daudziem jauninājumiem un izmaiņām. Skolas ikdienā ienācis ne tikai jaunais mācību saturs, bet arī visai stingri veselības drošības pasākumi. Diemžēl tie ne vienmēr visiem ir līdz galam izprotami. Kā rīkoties, lai drošības pasākumi nekļūtu par bailēs automātiski veiktām darbībām? Neskaidrības rodas ne tikai skolotājiem, bet arī vecākiem un skolēniem. Uz dažiem aktuāliem jautājumiem atbild Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Rita Korotinska.

KĀ SAGATAVOT BĒRNA DATORU UN VIEDIERĪCES DROŠĀKĀM MĀCĪBĀM TIEŠSAISTĒ? 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?