Žurnāls "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta IZGLĪTĪBA un KULTŪRA 21. maija numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Pagaidām trūkst sapratnes, kā izveidot mācību līdzekli jaunā mācību satura apgūšanai. Pilnveidotais mācību saturs jāturpina ieviest, bet mācību grāmatu vēl joprojām nav, sašutuši daudzi skolotāji. Taču to izdošana nav vienas dienas jautājums. No brīža, kad rodas ideja, līdz reālam produktam paiet vismaz pāris gadu, stāsta Valsts izglītības satura centrā. Turklāt skolotāju, kuri gatavi izrādīt iniciatīvu un kļūt par mācību grāmatu autoriem, nav daudz.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Nodarbības svaigā gaisā var rīkot līdz 20 personām vienā grupā.

Piešķir 7,2 miljonus eiro skolu ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu modernizācija.

Izglītības biedrības aicina rast jaunus kompromisus ātrākai skolotāju algu celšanai.

Šuplinska: „E-dziesmusvētku” risinājums ļaus iestāties pret „dzīves iesaldēšanu” Covid-19 pandēmijā.

Ar 629 kolektīvu attālinātu piedalīšanos sāk filmēt skolēnu deju svēt-ku videoprojektu „Svinēt Sauli”.

Valdība atbalsta militārās vidusskolas dibināšanu ar 1. jūliju.

IZM sākusi sarunas par sadarbību ar pasaules labāko universitāti.

Notiks konference „Vizma Belševica un vārda brīvība”.

ATALGOJUMS

Plāni par atalgojumu – lieli. Vai realizēsies dzīvē? Darba grupa ir pabeigusi strādāt pie pedagogu atalgojuma modeļa pilnveides. Ja iecerētais īstenoties dzīvē, paši čaklākie skolotāji vidēja izmēra skolā saņems 2200 – 2300 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tas ir par aptuveni 600 eiro vairāk nekā patlaban. Taču ir bažas, vai šis modelis un skaistās summas nepaliks tikai uz papīra, un rezultātā būs vien lieki izšķiests laiks.

NUMURA INTERVIJA

Skolēns starp neparedzamību, neziņu un virtualitāti. „Arī pirms pandēmijas bērniem un jauniešiem bija aktuāli dažāda veida psihiskie, uzvedības un attīstības traucējumi. Taču pašlaik daudz izteiktākas kļuvušas ar stresu saistītās psiholoģiskās grūtības, kas ietekmē bērna ikdienas dzīvi un darbošanos,” uzsver bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs. Saruna ar bērnu psihiatru par pandēmijas iespējamo negatīvo mantojumu un veidu, kā to mazināt.

DZIESMU UN DEJU SVĒTKI

Kam svētki, kam izeja no bezizejas. Vai un kādi būs XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, atbildīgās amatpersonas precīzāku atbildi sola sniegt 27. maijā pēc tam, kad izvērtēs Izglītības un zinātnes ministrijas ziņojumu un epidemioloģisko situāciju valstī. Svētku rīkotājs ‒ Valsts izglītības satura centrs – veica aptauju, un no kopumā 118 pašvaldībām anketas ar atbildēm iesūtīja 106 pašvaldības, no kurām 96 atbalstīja svētku rīkošanu šogad. Katra pašvaldība izvēlējusies savu pieeju, pirms sniegt anketas datus ‒ daudzās tika aptaujāti vecāki, kolektīvi, kolektīvu vadītāji, citās ‒ pašvaldību sniegtās atbildes balstās uz domes deputātu komiteju lēmumiem. Pēc svētku operatīvās vadības grupas ieteikumiem svētku mākslinieciskās komandas esot izstrādājušas un piedāvā e-dziesmusvētku konceptu.

VIEDOKLIS

Ļauties mītiem par vakcināciju nav mūsdienīgi! Šobrīd gandrīz viss skolas kolektīvs paudis gatavību vakcinēties – liela daļa jau saņēmuši pirmo vai abas vakcīnas devas, vēl daļa ir pieteikušies un gaida savu kārtu. Informēšanu par vakcināciju, kas ietvēra arī atbildes uz kolektīva jautājumiem, sākām ļoti savlaicīgi, aptuveni septembrī. Organizējām gan kolektīvas sarunas tiešsaistē, gan individuāli. Protams, vakcinācija nav obligāta un ir katra paša izvēle, arī to uzsvērām skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem, tomēr vienlaikus lūdzām katru padomāt un, ja ir kas neskaidrs, jautāt pēc palīdzības. Romāns Alijevs, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas direktors.

GRĀMATPLAUKTS

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024