Žurnāls "Skolas Vārds"

E-žurnāla SKOLAS VĀRDS 7. oktobra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Obligātā vakcinācija. Direktoriem atliek cerēt uz kolēģu kā vienotas komandas atbalstu. Skolai tas ir kritisks moments, ja lēmumu neturpināt darbu pieņem pieredzes bagāti profesionāļi, kuru ieguldītais darbs skolai bijis akadēmiski un metodiski ļoti nozīmīgs.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Levits norāda, ka pedagogu spējas piemērot savas zināšanas šodienas prasībām ir izšķirošas nākotnes Latvijai.

IZM prognozē nelielu skaitu atlūgumu no izglītības nozarē strādājošajiem pēc obligātās prasības vakcinēties.

Pēc karantīnas skolēni ar negatīva testa rezultātu skolā varēs atgriezties ātrāk.

Atklāta pieteikšanās konkursam Bebr[a]s.

Dabas centri visā Latvijā aicina izzināt dabu dabā.

Vebinārs „Skolotājs – vēstnesis zaļākai nākotnei”.

ATTĀLINĀTĀS MĀCĪBAS

No sajūsmas līdz riebumam. Skolēni attālināto mācību laikā izgājuši cauri plašai emociju gammai. Robi zināšanās un motivācijas trūkums ir mazākais ļaunums, ko daļai skolēnu nodarījusi attālinātā mācīšanās. Daudz sliktāk ir tas, ka viņiem, esot vienatnē, pazuda interese par dzīvi. Bija domas par pašnāvību, un bija mēģinājumi to izdarīt. Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra „Re:Baltica” pētījuma autores uzsver, ka šī iemesla dēļ attālinātās mācības ilgtermiņā vairs nedrīkst pieļaut.

VIEDOKLIS

Skolu direktori kā ugunsdzēsēji. Jaunais mācību gads rit pilnā sparā, un ir liels prieks, ka lielākā daļa skolēnu mācās klātienē. Pedagogi un skolu direktori ir darījuši visu iespējamo, lai bērni varētu atgriezties klasēs, par ko viņiem pienākas liela pateicība, tomēr līdz ar mācību sākumu rūpes nav beigušās. Ja iepriekš daudz un plaši tika runāts par pedagogu izdegšanu, tad šobrīd laiks pievērst uzmanību skolu vadītājiem, jo papildus ikdienas rūpēm viņiem jādomā arī par komunikāciju ar vecākiem, skolēnu testēšanas organizēšanu, epidemioloģisko drošību, pedagogu trūkumu un daudziem citiem jautājumiem. Skolu direktori šobrīd ir ierauti pienākumu karuselī, tomēr svarīgi uz brīdi no tā izkāpt, lai saredzētu kopējo bildi un spētu sniegt atbalstu skolēniem, pedagogiem un vecākiem. Aija Melle, Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE padomes vadītāja.

PIEREDZE

„Rīta sveicieni” attālināto mācību laikā. Laikā, kad piespiedu kārtā sākās jauninājums izglītības jomā, tas ir, mācīšanās attālināti, katru dienu savas klases audzēkņiem sūtīju rīta sveiciena vēstuli „E-klases” pastā. Tādā veidā notika saziņa, un pēc vēstules atvēršanas plkst. 9.00 arī varēju secināt, kurš ir pieslēdzies mācībām „E-klasē”. Varbūt nebūtu uzdrošinājusies publiski stāstīt par šādu ikrīta saziņas formu, ja nesaņemtu laba vēlējumus arī no bērnu vecākiem. Sapratu – šādas vēstules ir vajadzīgas ne tikai man, lai uzrunātu un no rīta modinātu savus audzēkņus, bet arī bērniem un viņu vecākiem. Te nu var runāt par saziņas trijstūri: skolotājs, skolēns, vecāki. Irēna Barone, Preiļu 1. pamatskolas skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Imanta Ziedoņa dzeja. Literatūra 11. klasē (8 mācību stundas).

Teksta uzdevumi par kustību. Matemātika, 5. klase.

Vēstures stunda „Varonība. Drosme. Pateicība”. Latvijas vēsture, 6. klase (blokstunda).

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024