Drossinternets.lv dāvina skolu bibliotēkām materiālu komplektu par drošību internetā

26.01.2023
Dalīties:

Tuvojoties Vispasaules Drošāka interneta dienai 7. februārī, Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv dāvina skolu bibliotēkām materiālu komplektu par drošību internetā. Mērķis ir aicināt arvien vairāk skolu iesaistīties un izglītot Latvijas bērnus un jauniešus par riskiem un apdraudējumiem internetā, par atbildīgu un jēgpilnu interneta un moderno tehnoloģiju izmantošanu.

“Jau februāra sākumā skolotāji ir aicināti doties uz savas skolas biblotēkām, saņemt mūsu sarūpētos materiālus, lai izmantotu tos darbā, izglītojot skolēnus un viņu vecākus par drošu interneta izmantošanu. Mūsu sarūpētie materiāli ir universāli – tos var izmantot gan mācību stundās, gan izvietojot skolas telpās vai sarīkojot informācijas dienas skolēniem un viņu vecākiem, gan organizējot Atmiņas spēles turnīrus vai pat izdomājot paši savu materiālu pielietojumu,” skaidro Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

Virtuālajā vidē bērni pakļauti dažādiem apdraudējumiem, kā, piemēram, emocionāla pazemošana, pavedināšana internetā, bērniem kaitīgs saturs, viltus ziņas u. tml. Drossinternets.lv eksperti uzskata, ka drošībai internetā ir jākļūst par ikdienas sarunu tematu bērniem ar pieaugušajiem skolā un mājās lai bērni apzinās riskus un viņiem ir viegli pieejama informācija, kā sevi pasargāt un rīkoties problēmsituācijās.

Skolu bibliotēkām ir sarūpēti tematiski padomu plakāti un Drossinternets.lv izstrādāta “Atmiņas spēle” skolu vecuma bērniem.  Materiāli ietver šobrīd aktuālākās tēmas par drošību internetā: kā sevi pasargāt no kļūšanas par pavedināšanas upuri internetā; par riskiem, kas saistīti ar sociālo mediju izmantošanu; par kailfoto sūtīšanas risku, kā arī padomus, kā rīkoties dažādās problēmsituācijās un kādi iestatījumi jāuzliek, lai sevi pasargātu. Latvijas Nacionālā bibliotēka (Bibliotēku attīstības centrs) palīdz komplektus nogādāt līdz reģionu centriem, bet Rīgas Centrālā bibliotēka apņēmusies tos izdalīt Rīgas skolu bibliotēkām. Ja skolas bibliotēka nav saņēmusi materiālus līdz 5. februārim, skolotāji aicināti aizpildīt šo pieteikuma formu.

Atgriešanās atpakaļ