24.

septembrī

2022

Skaļās lasīšanas sacensību fināls LNB

Dalīties:

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē sestdien, 24.septembrī, plkst.12 norisināsies Skaļās lasīšanas sacensību fināls, informēja LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova. Skaļā lasīšana ir daudzpakāpju sacensības, kas vispirms notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā. Sacensībās šogad piedalījās 4000 piekto un sesto klašu skolēnu, bet finālā Rīgā iekļuvuši 30.

Sacensības vērtēs tiesnešu komanda - dzejniece Ērika Bērziņa, jauniešu medijpratības trenere Ella Hermansone, auto žurnālists Pauls Timrots, literārā aģente Santa Raciņa no "Apgāda "Zvaigzne ABC"" un LNB Attīstības departamenta direktore Katrīna Kukaine. Skaļās lasīšanas sacensību uzvarētājs kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. Bērnu direktors piedalās dažādos reprezentācijas pasākumos, vērtē bērnu literatūru un bibliotēku pakalpojumus, pauž savu viedokli medijiem, kā arī iegūst LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" grāmatu kolekciju savai skolai.

Klātienē sacensības varēs skatīties finālistu klasesbiedri, bet video tiešraidi LNB mājaslapā "lnb.lv" būs iespēja vērot ikvienam interesentam. Sacensības LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām Latvijā organizē kopš 2017.gada.
Informācija: LETA

Atgriešanās atpakaļ