Žurnāls "Pirmsskolā"

E-žurnāla PIRMSSKOLĀ decembra numurā lasiet:

KONFERENCE

Sadarbība un kvalitāte pirmsskolā. Darbs pandēmijas ēnā un labās prakses piemēri bija galvenā tēma tiešsaistes konferencē „Sadarbība un kvalitāte pirmsskolā”. Visvairāk komplimentu un pateicību komentāros saņēma psihoterapeita Artūra Miksona lekcija par to, kā krīzes laikā palīdzēt sev un citiem. Daudz labu vārdu tika arī Talsu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” mūzikas skolotājai Baibai Bricei. Viņa runāja par mūzikas mācīšanu kompetenču pieejas un „Covid-19” apstākļos.

BĒRNS

Kāpēc vardarbības pazīmes mazos bērnos paliek nepamanītas? Pirmajos dzīves gados bērni no vardarbības sekām cieš visvairāk, it īpaši, ja tā notiek ģimenē. Ja auklīte vai pirmsskolas pedagogs spēj efektīvi novērtēt situāciju, pārzina ziņošanas procesu un spēj sniegt bērna vajadzībām atbilstošu aprūpi, tas patiešām var mainīt bērna dzīvi. Vismaz teorētiski. Bet kā pietrūkst praksē? Šeit apkopoti būtiskākie secinājumi pēc sešus mēnešu ilgiem pētījumiem starptautiska projekta ECLIPS ietvaros.

AKTUĀLI

Reģionos vakances aizpildīt vieglāk. Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē „Riekstiņš” vakcinācijas prasības dēļ darbu pavisam vai uz laiku pārtraukuši septiņi darbinieki – pieci pedagogi, viens palīgs un sargs. Radušās vakances aizpildīt pagaidām nav izdevies. Kopumā Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs trūkst aptuveni 700 pedagogu, rāda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotā informācija. Zemā atalgojuma un citu iemeslu dēļ bērnudārzos audzinātāju un auklīšu trūka jau iepriekš, bet vakcinācijas jautājums šo problēmu saasinājis.

AKTUĀLĀS ZIŅAS

Pasniegtas Martas Rinkas piemiņas balvas. Martas Rinkas piemiņas balva „Mūžs veltīts bērniem” pasniegta Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Madariņa” konsultatīvā centra vadītājai Ārijai Ansbergai.

Pašvaldībām sniegs valsts aizdevumu bērnudārzu celtniecībai, ja rindā uz vietām bērnudārzos gaidīs vairāk nekā 100 bērni. 2021. gada 1. oktobrī kopējā reālā rindā uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm bija 7892 bērni. Salīdzinot ar 2020. gada 1. oktobra datiem, rinda uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm ir samazinājusies par 21%. 

NODARBĪBAS

Integrēta nodarbība „Gaismas spēles” (5-6 gadi). Mērķis: padziļināt un sistematizēt bērnu zināšanas un izpratni par gaismu un tās īpašībām praktiskās darbības rezultātā.

Slīd un spīd (2,6 – 3,5 gadi). Praktiska āra nodarbība valodas attīstības veicināšanai.

Scenārijs leļļu teātrim „Jānītis mežā”. Izrāde par drošību.

DARBA LAPAS

Izvēlies pareizo skaitli!

Izgriez, saliec puzli!

Ziemassvētku alfabēts.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024