Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla "Pirmsskolā" 2012. gada oktobra numurā lasiet:

 

Skolotāja pieredze ārvalstīs

Vienu no jaunākajām pieejām pedagoģijā, kas ir attiecināma arī uz izziņas darbību, ir aizsācis O. Erstads, kurš uzskata, ka pedagoģija ir jāpietuvina „dzīves mācībai”, kura bērnam sākas jau agrā bērnībā, uzkrājot pieredzi, un turpinās mūžā laikā, norāda pirmsskolas izglītības skolotāja Liene Ķēniņa, kura pašlaik darbojas Montesori bērnudārzā Bergenā, Norvēģijā.

 

Inovatīva prakse

Iepriekš bērni uzskatīja karameli par našķi, bet tagad vēl arī par mākslas materiālu. Iepazīstieties ar Daugavpils 27. pirmsskolas izglītības iestādes projektu „Bērnu modes teātris”, kurš ieguvis arī „Latvijas Izglītības inovācijas balvu 2012”.

 

Skolas pieredze

No iegūtajiem materiāliem tapusi recepšu grāmata, kuru var izmantot, gatavojot dažādu valstu ēdienus. Kā metodiskie materiāli tapuši rokdarbu grāmata, kas tagad tiek izmantota radošo aktivitāšu organizēšanā, un āra spēļu grāmata ar tautu tradicionālajām rotaļām. Savukārt video materiāli ar dažādu valstu tautas dejām un bērnu koncertiem ir noderīgs materiāls  deju skolotājai un mūzikas skolotājām. Lasiet Salaspils pirmsskolas izglītības iestādes „Ritenītis” pieredze „Comenius” projektā.

 

Ir vērts organizēt

Ierosinājumu par tematisku pasākumu – Tēva dienu – puspajokam, pusnopietni izteica tēvi: „Ir dažādi svētki – Mātes diena, vecvecāku pēcpusdiena, dažādi ieražu un tematiski pasākumi ģimenēm, bet kad tad aicinās tieši mūs – tēvus?” Mēs, skolotājas, solījām par to padomāt. Un, tā kā Tēva diena ir arī kalendārā, atlika tikai šo ideju īstenot dzīvē.

Iepazīstieties ar Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestādes „Auseklītis” pieredzi rīkojot Tēva dienas pasākumu.

 

 Lielā intervija

Ja runājam tieši par pirmsskolas izglītību, tad izglītības procesa kvalitāte ir vērtējama ar diviem ļoti interesantiem un pēdējā laikā bieži pieminētiem rādītājiem: labsajūta un līdzdalība. Tā ir tā „veiksmes atslēga”. Ja mūsu bērni labi jūtas un ja viņiem ir visas iespējas darboties, piedalīties, nevis sēdēt un gaidīt norādījumus, tad šis process ir kvalitatīvs, pārliecināta izglītības eksperte Aija Tūna.

 

Plānojot aktivitātes

Novembris ir mēnesis, kad sabiedrībā un tātad arī pirmsskolas izglītības iestādēs tiek organizēti dažādi patriotiski pasākumi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta arī tautas tradīciju, kultūras, literatūras izzināšanai, izmantojot dažādas pasākumu organizēšanas formas. Plānojot un gatavojot novembra aktivitātes, var noderēt sporta skolotājas Ludmilas Kartenko pieredzes materiāls „Sporta izprieca „Pa Sprīdīša takām””.

 

Iepazīsties ar mežu

Dace Iraids, „Metsa Forest Latvia” mežsaimniecības konsultante, darbojoties biedrībā „Meža projekti”, jau vairākus gadus kopā ar biedrības dalībniekiem organizē un piedalās pasākumos, kur bērni un skolēni iepazīstas ar mežu gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbībās. Mežs ir viena no lielākajām Latvijas bagātībām, tādēļ ir svarīgi gan lieliem, gan maziem saprast mežā notiekošos procesus. Priekšstatus, zināšanas par dabu un tās likumsakarībām, pozitīvu attieksmi var gūt visos gadalaikos, visu gadu. Tādēļ D. Iraids aicina doties mežā kopā ar Alnīti un viņa stāstiem!

 

Aktuāla tēma

Septembrī  Ziemeļu Ministru padomes (ZMP)  birojā notika grāmatu ,,Diena, kad Kārlis bija Karlīna” un ,,Diena, kad Rūta bija Rihards” atvēršanas svētki. Grāmatas paredzētas pirmsskolas vecuma bērniem lasīšanai pirmsskolā, un to mērķis ir veicināt diskusijas bērnu vidū par zēnu un meiteņu lomām, priekšstatiem un gaidām.

 

Noderīgi

Ar šādu moto biedrība „Izglītības iniciatīvu centrs” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas Izglītības nodaļu šā gada oktobrī sāk īstenot jaunu iniciatīvu – projektu „Vecāku skola”. Projekta mērķis ir izglītot vecākus, lai veicinātu viņu aktīvu līdzdalību savu bērnu aprūpē un attīstībā agrīnās bērnības posmā

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024