Žurnāls "Skolas Vārds"

E-žurnāla SKOLAS VĀRDS 10.marta numurā lasiet:

Ukraiņu bēgļu bērni saņem atbalstu un turpina mācīties. Rīgas Ukraiņu vidusskola daudzu bēgļu ģimenēm ar bērniem ir kļuvusi par pirmo vietu Latvijā, kur nonākuši, bēgot no kara Ukrainā. “Ierodas sievietes ar bērniem, pat ar diviem un trijiem, jo viņu vīri palikuši karot un aizstāvēt savu valsti. Uzklausot viņu stāstus, kā uz šejieni nokļuvušas, ir baisi. Patlaban esam reģistrējuši ap 60 bērnu, bet saņēmām informāciju, ka ir gaidāmi vēl, bet varam uzņemt līdz 90 bērnu. Notikušas sarunas ar izglītības ministri un Rīgas mēru, ka sāk jau pietrūkt telpas, īpaši pirmsskolas vecuma bērniem,” žurnālam stāsta Ukraiņu vidusskolas sociālais pedagogs Egīls Vilkaušs, kurš kopā ar skolas direktori Lidiju Krovčenko katru dienu uzņem šīs ģimenes. Mūsu saruna notiek 4. marta vēlā vakarā.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

IZM apsver iespēju pārskatīt kritērijus par skolēnu skaitu skolās.

Pēc skolēnu pavasara brīvlaika skolās vairs nebūs jāveic Covid-19 testēšana ar PĶR metodi.

Sabiedriskajai apspriešanai nodoti noteikumi pedagogu mērķdotācijas aprēķinam un sadalei.

LIZDA uzsver nepieciešamību skolu vadībām dalīties ar pieredzi un informāciju izglītības nodrošināšanā Ukrainas bēgļiem.

Sešu gadu laikā īstenos pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Tilžas vidusskolu Balvu novadā reorganizēs par pamatskolu.

Pieredzes forums “Labi būt. Skolotājs.”

Digitāla mācību ekskursija skolēniem “Siļķa brāķa stāsts”.

RTU piedāvā iepazīties ar zinātnieku darbu CERN.

Apbalvoti labākie CITS BAZĀRS skolēnu mācību uzņēmumi.

SKOLAS VIDE

Skolās uzstāda gaisa kvalitātes mērītājus. Vai uzlabosies gaisa kvalitāte telpās? Latvijas skolās sāk uzstādīt CO2 gaisa kvalitātes mērītājus. Iekārtas ievāc datus, kurus var izmantot, lai mainītu telpu vēdināšanas paradumus vai pamatotu ventilācijas iekārtu uzstādīšanu. Labāks gaisa sastāvs uzlabo skolēnu un pedagogu labsajūtu, kā arī samazina vīrusa infekciju izplatīšanās riskus. Skolotāji mērītājos var redzēt gan ogļskābās gāzes koncentrāciju gaisā, gan gaisa temperatūru klasē. Par nepieciešamību vēdināt telpas gan iekārta nesignalizē.

INFORMĀCIJPRATĪBA

Propaganda izmanto zināšanu trūkumu. Labākās zāles pret bailēm ir zināšanas, saka vēsturnieks, vēstures grāmatu autors Valdis Klišāns. Laikā, kad Ukrainā turpinās reāls karš, bet viedierīcēs – cīņa par cilvēku prātiem, ir svarīgi izprast vēsturisko notikumu gaitu. Tas palīdz atrast pareizos orientierus, saprast, kurš manipulē ar faktiem, un izskaidrot to skolēniem. Par Ukrainā notiekošo ar skolēniem nevajadzētu runāt visu mācību priekšmetu skolotājiem, uzskata V. Klišāns. Viņaprāt, šo pienākumu koordinēti vajadzētu uzticēt vēstures un sociālo zinību skolotājiem.

ATBALSTS

Bērniem ir jāiedod drošības sajūtu. Sarunas ar bērnu par karu. Neskatoties uz to, ka neesam tieši iesaistīti Ukrainas karā, esošā situācija ir ļoti trauksmaina ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem. Un bērni to jūt. Tas ir ļoti dabiski, ka vēlamies pasargāt bērnu no ziņām, bet mēs nedrīkstam noliegt notiekošo, it īpaši, ja par šo tēmu runā visapkārt, arī bērnudārzos, skolās. Mūsu izvairīšanās no šāda veida sarunām var padarīt situāciju vēl trauksmaināku bērniem.

METODISKIE MATERIĀLI

Darba lapas apzinātai lasītprasmei.

Atkāpe no demokrātijas 10., 11.klase.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

21.09.2023

Pirmsskolā

21.09.2023

Izglītība un Kultūra

29.09.2023

Normatīvie akti

13.09.2023

Aktuālās ziņas

02.10.2023