Žurnāls "Izglītība un Kultūra"

E-laikraksta IZGLĪTĪBA un KULTŪRA 9. aprīļa numurā lasiet:

MĀCĪŠANĀS MĀJĀS

Kad klase ienāk mājās. Nu jau trešo nedēļu skolēni mācās tikai mājās, attālināti. Vairums no viņiem izglītošanos veic kopā ar vecākiem, kuri arī strādā attālināti. Šī situācija ir izaicinājums visiem – ne tikai mācību apguvē, bet arī citādu attiecību veidošanā. Kā ar to tiek galā ģimenes?

 

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Radīta iespēja mācīties kopā ar teleskolotājiem.

Vēl 2000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces.

Ministre: Dažas attālināto mācību blaknes vecākus un skolēnus bieži vien noved tuvu izmisumam.

88% skolēnu nejūtas pilnvērtīgi sagatavoti gala eksāmeniem.

Sliktākajā gadījumā IZM tomēr piedāvās centralizēto eksāmenu vietā palikt pie vidējā gada vērtējuma.

IZM: Dienā izglītojošo kanālu "Tava klase" noskatās ap 240 000 skatītāju.

LIZDA atkārtoti aicina valdību piešķirt piemaksas pirmsskolas izglītības iestāžu dežūrgrupās nodarbinātajiem, kā arī ļaut vest uz pirmsskolu bērnus tikai noteiktu profesiju pārstāvjiem.

LIZDA: Piedāvātais jaunais Skolotāja profesijas standarts apdraud pirmsskolas izglītības kvalitāti.

SPORTA STUNDAS

Sporta stundas kļūst radošākas un izdomas bagātākas. Patlaban ir savdabīgs laiks. Ja pirms tam mudinājām bērnus un jauniešus mazāk laika pavadīt pie datora vai citām viedierīcēm un vairāk doties laukā, tad tagad tam kļūst arvien vairāk ierobežojumu, tai skaitā sportošana kopā ar draugiem. Tomēr ir sporta skolotāji, kas rod risinājumus, lai fiziskās aktivitātes nepazustu, un domā, kā tās padarīt saistošas arī šajos apstākļos.

PIEREDZE

Īpašā situācija ļāvusi vienam otru labāk izprast un atbalstīt. Sākt mācības attālināti no visiem šajā procesā iesaistītajiem prasījis ļoti ātri apgūt jaunas lietas. Sarunā ar laikrakstu atklājas, ka tehniski vieglāk klājas skolās, kur digitālo prasmju apguvē jau ir lielāka pieredze, bet galvenā atziņa ir, ka gan skolotāji, gan skolēni kopīgi mācās strādāt jaunajos apstākļos. Par to liecina daži pieredzes stāsti.

DROŠĪBA INTERNETĀ

Arī mācoties attālināti, jāatceras par drošību internetā. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla „eTwinning” ietvaros 2. aprīlī organizēja vebināru „Drošība internetā – kas par to jāzina pedagogiem?”, kurā Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska stāstīja par svarīgākajiem interneta drošības jautājumiem, vēršot skolotāju uzmanību, no kā uzmanīties, izvairīties un uz ko „neiekrist” interneta plašumos. It kā sena tēma, taču arī internets visu laiku mainās un hakeri neguļ arī Covid 19 krīzes laikā.

E-STUDIJAS

Latviešu valoda kā svešvaloda laikā, kad valstī ir ārkārtas situācija. Ar katru studiju gadu palielinās ārzemju studentu skaits, kuri ierodas Rīgas Tehniskās universitātes E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē no Āzijas reģiona valstīm, lai papildinātu savu izglītību, tostarp turpinātu apgūt studiju kursu „Latviešu valoda kā svešvaloda”. Pārsvarā tie ir studenti no Pekinas Starptautisko studiju universitātes (Beijing International Studies University), kas ir otra lielākā svešvalodu universitāte Ķīnas galvaspilsētā.

LNMM atklāj virtuālu izstādi. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēlas turpināt uzrunāt savu cienījamo auditoriju un pielāgo izstāžu formātu Covid-19 krīzes laika apstākļiem. Muzeja tīmekļvietnes „www.lnmm.lv” apmeklētāji no 2020. gada 6. aprīļa līdz 31. maijam varēs skatīt antipublisku videomākslas kolekcijas izstādi – tālu prom no muzeja zālēm, katrs savās mājās, privātajā monitorā.

Laikraksta saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024