Žurnāls "Izglītība un Kultūra"

E-laikraksta IZGLĪTĪBA un KULTŪRA 28. oktobra numurā lasiet:

SKOLOTĀJS

Skolotāja darbu būtiski atvieglo augstās tehnoloģijas. Ģeogrāfijas skolotājs Toms Krūmiņš strādā vairākās Rīgas skolās, bet māca ne tikai skolēnus. Viņš apguvis mācīšanās vadības sistēmu „Moodle” un popularizē to kolēģu vidū. Skolotājs uzskata, ka ir nopietni jāpārdomā, kā strādāt efektīvāk: „Atklāju, ka darbu būtiski atvieglo augstās tehnoloģijas. Bet tas, ka veltu mazāk laika, nenozīmē, ka strādāju mazāk kvalitatīvi. Maniem skolēniem ir augsti mācību sasniegumi. Tas nozīmē, ka tehnoloģiju izmantošana sevi attaisno.”

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Saeimas komisijā kritizē IZM un VM gatavību klātienes mācību atjaunošanai pēc 15. novembra.

Tiesībsargs: vakcinācijas pienākuma izpildi nevar uzlikt tieši.

IKVD atsaka programmu licencēšanu Vislatvijas tālmācības vidusskolai.

Medijpratības un informācijpratības nedēļā sākas semināru cikls pedagogiem.

„ZINĀTNE.ZOOMED.IN 2” zinātnieku sarunas ar skolēniem atsāksies 11.novembrī.

Notiks tiešsaistes jaunatnes forums „Zinātne mums apkārt 360o”.

KONFERENCE

Konferencē atklājas zināmais par nezināmo. Lai atbalstītu skolotājus, veicinātu viņu personības attīstību un produktivitāti darba vietā, Ziedoņa klase 2019. gada rudenī uzsāka ikmēneša sarunu ciklu „Skolotājs ir Personība”, kas šobrīd notiek katru mēnesi gan video tiešraižu veidā, gan klātienē Rīgā. Kā atzīst Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska, klāt nākusi vēl viena tradīcija – konference rudenī. 19. oktobrī lekcijas un domu apmaiņa notika par mūsdienīgu komunikāciju, savstarpēju cieņu, cilvēka seksualitāti, drosmi, improvizāciju dzīvē un došanos nezināmajā.

NUMURA INTERVIJA

Resursi nākotnes profesijai. „Palīdzēt katram jaunietim atrast un saprast to, kas viņu interesē, kas patīk, visvairāk aizrauj. Manuprāt, tas ir daudz svarīgāk, nevis nosaukt konkrētu profesiju, kas veidos viņa karjeru,” uzsver jauniešu mentore, Pusaudžu resursu centra projektu vadītāja un speciāliste Romija Krēziņa.

SPECIĀLĀ IZGLĪTĪBA

Taktilās lasīšanas konference Oslo: par nākotnes idejām un tehnoloģijām šodien. Lielākoties paņēmieni mācību materiālu veidošanai dažādās valstīs ir ļoti līdzīgi, taču ir arī tādi, par kuriem pirms tam pat nebiju iedomājusies. Vairāki kon[1]ferences runātāji stāstīja par savu pieredzi, izmantojot 3D printeri, lai veidotu kartes. Bērni atrod savu ceļu no skolas uz mājām, pārvietojot kartes fragmentus vai, piemēram, mācās ģeogrāfiju, aptaustot valstu kontūru formas un ievietojot tās pareizajā vietā kartē.

KULTŪRIZGLĪTĪBA

Mācīties kopā ar muzeju. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ir tapusi inovatīva attālinātās izglītības programma „No-zīmes”, kura no septembra tiek piedāvāta skolēniem un skolotājiem un ir īpaši aktuāla šajā laikā, kad klātienē apmeklēt kultūras iestādes nav iespējams. Programmas ietvaros izveidotas 12 dažādas tiešsaistes nodarbības četros mākslas muzejos: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Mākslas muzejā „Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. Katrā no četriem muzejiem paredzētas trīs nodarbības – pa vienai sākumskolēniem, pamatskolēniem un vidusskolēniem, kas iepazīstina ar mūsu kultūras mantojumu, mākslas un dizaina procesiem un muzeju darbu. Piedāvājums ir veidots kā komplekss, kurā nodarbības cita citu papildina, tomēr ir atšķirīgas.

IZSTĀDE

8 skolmeistaru un viņu audzēkņu darbi kopizstādē. Skolotājiem ir raksturīga vēlme darīt un aizraut līdzi arī savus skolēnus. Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas telpās (Rīgā, Kalpaka bulvārī 4) iekārtota visai neparasta izstāde ‒ „8 skolmeistari no studijas „Vāpe”. Īsļaužu un garļaužu keramika”. Kā atzīst LU Tautas lietišķās mākslas studijas „Vāpe” vadītāja M.paed. Helga Ingeborga Melnbārde, Alma Mater dažādu fakultāšu absolventi paši kopj mālmeistaru iemaņas un veicina bērnu sīko pirkstu muskulatūras treniņus, veidojot radošus darbus no māla. Izstāde ir viņu ‒ lielo un mazo kopdarbs.

GRĀMATPLAUKTS

Izdevuma saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024