Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Žurnāla Skolas Psiholoģija decembra numurā lasi:

Skolas vadība – sirsnīgi kolēģi vai niknākie ienaidnieki? Emocionāli labvēlīgs kolektīvs ir katra darbinieka klusa vēlēšanās. Gan lielā, gan mazā kolektīvā nevar izvairīties no attiecību samezglojumiem ar kolēģiem, turklāt, sākot darbu, iepriekš nekad nevar paredzēt, kādas izveidosies attiecības ar skolas vadību. Protams, kolektīvs strādā labāk, ja savstarpējās attiecības tajā ir siltas un omulīgas, taču kā rīkoties tad, ja rodas bailes no vadības, tās motivēšanas paņēmieniem – tostarp sodiem un divdomīgiem mājieniem? Stāsta Dace Caica, psihoterapeite.

Galvenās saskarsmes kļūdas. Kāpēc jāpanāk saskaņa starp verbālo un neverbālo informāciju? Divu cilvēku saskarsme vienmēr notiek divos līmeņos: personiski nozīmīgais un sociāli nozīmīgais. Personiski nozīmīgā saskarsmes līmeņa vajadzības: justies saskarsmes partnera pieņemtam, atzinīgi novērtētam, tāpēc emocionāli drošam un, jā, arī priecīgam. Sociāli nozīmīgajā saskarsmes līmenī skolotājs vēlas mācīt, bet skolēns vēlas mācīties. Stāsta Inga Raškova, skolotāja, Mg. philol.

Kāda ir kvalitatīva atgriezeniskā saite? Lai sniegtu skolēnam noderīgu atgriezenisko saiti, mums ir jāsaprot, kādā veidā notiek jaunas informācijas nodošana un pieņemšana. Stāsta Anna Reinolde, koučs, Radošuma pils trenere, Ilga Kušnere,  skolotāja, Radošuma pils trenere.

Nākamā gada ieguvēji – radošākie skolotāji. Astrologs Kristaps Baņķis stāsta par 2015. gada tendencēm izglītības sistēmā.

Novēlot piedzīvot gandarījumu un dzīvesprieku nākamajā gadā, piedāvājam nelielu sarunu ar Juri Rubeni, Dr. theol., Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāju, diplomētu kontemplācijas un meditācijas skolotāju.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024