Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Žurnāla "Skolas Psiholoģija" oktobra numurā lasiet:

Skolēnu narcisma iezīmes – izaicinājumi skolai. Izglītības pētnieces Baibas Āriņas pētījumā par skolēnu pašprezentāciju sociālajos tīklos saistībā ar skolēnu identitātes, īpaši narcisma, iezīmēm un to ietekmi skolēnu uzvedībā un attiecībās ar klasesbiedriem un skolotājiem tika atklāts, ka narcisma iezīmes ir ļoti būtiskas mūsdienu skolēnu identitātē, tās ietekmē ne tikai skolēnu vizuālo izskatu, bet arī uzvedību, klases vidi, mācību rezultātus un pat dzīves uzskatus un vērtības.

Uzmanības pievēršanas veids – sekstings. Latvijā viena no visvairāk satraucošajām tendencēm ir jauniešu kailfoto (seksuālu ziņu, attēlu vai video) izplatīšana mobilajās ierīcēs jeb sekstings. Tāpēc Centra Dardedze psiholoģe Līga Redliha mudina vecākus un skolotājus būt vērīgiem, kompetentiem un spējīgiem atbalstīt jauniešus.

Grupas psiholoģiskās izpētes metodes. Izpēte kā process ir nozīmīga visās jomās. Skolā šis process notiek nepārtraukti. Ikdienā skolotāja darbs paiet nemitīgā skolēna izpētē – individuālā un klases kontekstā. Grupu izpētes metodes ir labs veids, kā apzināt katra skolēna grūtības, klases kopējās aktuālās tēmas un arī veicināt skolotāja un skolēna izpratni par attiecībām un grupas procesiem.

Laimīgs cilvēks nav konflikta objekts. Laime veidojas no mūsu domām. Domas ir enerģija. Rakstniece Barbara Holande ir teikusi: „Drūms noskaņojums mums vienmēr būs pa rokai – kā kupla un sazēlusi nezāle, bet priekam ir vajadzīga kopšana.” Mēģināsim kopā meklēt laimīga, nekonfliktējoša cilvēka tēlu.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024