Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Žurnāla "Skolas Psiholoģija" novembra numurā lasiet:

Dusmu kontroles spēle. Nupat ir izveidota un kļuvusi pieejama Dusmu kontroles spēle – palīgmateriāls skolēnu emocionālajai audzināšanai un praktiskai saspringtu situāciju izpratnes veidošanai un risināšanai skolā un mājās. Lai gan paredzētā spēles pamata auditorija ir skolēni no 4. klases, pedagogi ir izmēģinājuši to pirmsskolā un atzīst, ka spēle palīdz arī mazākiem bērniem apgūt problēmu risināšanas stratēģijas. Varianti, kā darboties klasē ar kārtīm, ir vairāki. Šajā materiālā piedāvāju vienu spēles variantu, taču nākamajā žurnāla numurā – vēl četrus. Līga Bērziņa, Latvijas autisma biedrības priekšsēdētāja.

Ideālais es. Mēs parasti veidojam fizisko treniņu grafikus vai darāmo darbu sarakstus. Taču arī sevis attīstībai jānotiek plānveidīgi. To visvieglāk izdarīt, apdomājot un izveidojot savu ideālā Es tēlu: piemēram, kā es gribētu uzvesties, reaģēt emocionāli nevieglos brīžos utt. Tad radot plānu tam, kā līdz šādam ideāla Es tēlam nonākt dzīvē. Stāsta Zuarguss, emocionālā intelekta lektors, pašizaugsmes treneris; Latvijas Intelektuālās attīstības fonds.

Veicinot pusaudžu disciplīnu. Metodiskie ieteikumi skolu darbībā pusaudžu mācību disciplīnas veicināšanai. Pētot un analizējot pedagoģisko un psiholoģisko literatūru, apkopojot maģistra darba izstrādes laikā aptaujāto respondentu anketas, tika izveidoti metodiskie ieteikumi pamatskolas skolotājiem, kuri ikdienā māca pusaudžu vecuma skolēnus, klašu audzinātājiem.  Stāsta Sandra Kukāre, Kalsnavas pamatskolas sākumskolas skolotāja.

Kā bērni pārvalda jūtas. Personiskās un kultūras identitātes izjūtas veidošanās, kas noris no 2 līdz 6 gadu vecumam, notiek līdztekus dažāda veida spēcīgām emocijām un pārdzīvojumiem, ko bērnam jāiemācās integrēt personības struktūrā. Tas ir samērā sarežģīts uzdevums – rast izeju baiļu, trauksmes, dusmu, bēdu, mīlestības, prieka izjūtām, jūtīgumam un seksuālajai ziņkārei, pieņemamai kā bērniem, tā vecākiem. Bērni rod vairākus risinājumus šim sarežģītajam uzdevumam, bet, lai kā tas arī nebūtu, viņi tomēr pārdzīvo konfliktu. Stāsta Māra Vidnere,  psiholoģijas profesore.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

 

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024