Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Žurnāla "Skolas Psiholoģija" decembra numurā lasiet:

Atšķirīgo viedokļu vērtība. Kā jūs parasti jūtaties, ja darbā saskaraties ar atšķirīgiem viedokļiem? Tas jums palīdz ikdienā sasniegt jūsu individuālos un jūsu skolas mērķus vai – gluži otrādi – traucē? Un, ja traucē, tad kā jūs parasti uz to reaģējat? Kā jūs domājat – kā vajadzētu reaģēt? Viens no viedokļu atšķirības iemesliem ir tas, ka mēs katrs uz vienu un to pašu lietu skatāmies no dažādiem skatupunktiem. Bet, tikai apvienojot šos skatījumus, mēs varam nonākt pie labākā risinājuma. Neapmierinātība parasti tiek pausta ieraduma dēļ. Visticamāk, ka šāds ieradums ir izveidojies, jo cilvēkam ir pieredze, ka viņā neviens neieklausās un neņem vērā viņa viedokli. Stāsta Kristīne Zaksa, Dr.admin., Radošuma pils izaugsmes trenere, Lumina Learning praktiķe.

Kas ietekmē bērnu spēju sadarboties? Daži no skolotāju uzvedības modeļiem, kas samazina bērnu sadarbības spēju attīstīšanu: vēlme pateikt priekšā; atsevišķu grupiņu pozitīva izcelšana; fokusēšanās tikai uz rezultātu un atzīmi; kļūdīšanās kā problēma; pēc uzdevuma sniegt savu vērtējumu un nedot iespēju bērniem reflektēt par to, kā veicies sadarbībā.

Aktivitātes pašizaugsmei. Lai atvieglotu sākumskolas skolotājiem ikdienas darbu ar klasi, biedrība Bērnu labklājības tīkls ir izstrādājusi rokasgrāmatu Līdzdalības piedzīvojums. Materiāli ir izveidoti, lai rosinātu pedagogus un bērnus kopā veidot draudzīgu, pozitīvu skolas vidi un attiecības, kas balstītas uz savstarpēju cieņu, iesaisti un sadarbību.

Seši ieradumi kvalitatīvākai dzīvei. Vai mēs apjaušam, cik daudz mūs vada un ietekmē mūsu ieradumi? Kāpēc tieši tā un ne citādi mēs rīkojamies dažādās situācijās? Kāpēc mēs izvēlamies tieši to un ne citu rīcību? Kas mums liek tā reaģēt, kaut gan pēc tam domājam, kas tas bija? Tā mūsos mājo gūzma ieradumu, kas patiesībā veido visu mūsu dzīvi. Bet, dzīvojot neapzināti, viss notiek kā pa riņķi. Lai pateiktu savai dzīvei, savai izvēlei jā, vispirms ir jāiemācās pateikt nē tam, kas neapmierina. Stāsta Sarmīte Šmite, personīgās meistarības trenere.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024