Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA maija numurā lasiet:

5 izplatīti mīti par skolotāja profesiju. Katram no mums ir savi pieņēmumi par to, kā izskatās, uzvedas un strādā dažādu profesiju pārstāvji. Vairāki stereotipi pastāv arī par skolotāja profesiju, bet cik liela daļa no tiem ir patiesa? Patlaban spēkā esošie ierobežojumi ļauj katrai ģimenei ieraudzīt, cik liels un smags darbs jāiegulda, lai kļūtu par labu skolotāju bērnam.

Labsajūta attālinātā darbā. Viena no lielākajām problēmām, ar ko jāsastopas, ir tāda, ka, kamēr kaut kas nesāp, par ķermeni nerūpējamies. Kad sākam just sāpes, parasti jau ir par vēlu. I. Vanadziņš norāda, ka jautājums nav par to, vai būs veselības problēmas. Jautājums ir par to, kad būs veselības problēmas.

Jāmācās tolerance, iecietība un izturība. Vecākiem jāmāca saviem bērniem atbildība – ja ir mājasdarbs, tad tas ir jāpaveic, bet vecāki ir tikai blakus esoši. Savukārt skolotājam ir jāizvērtē, ko viņš uzdod mājās darīt, vai tie ir uzdevumi, kurus bērns spēj izpildīt bez vecāku klātbūtnes.

Līdzsvars. Attiecībā pret sevi ir jāuztaisa revīzija par to, cik reālas ir pašreizējās ieceres. Ļoti bieži pastāv kāda ideālā bilde, kas ir saistīta ar uzskatiem par to, kā būtu jāizskatās un jārīkojas. Ir jāizvērtē, vai tiekties pēc šiem ideāliem ir reāli.

Žurnāla saturs pieejamsa abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024